Malatya’da Okçuluk Kursuna Büyük İlgi

Malatya’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yaz spor okulları kapsamında açılan okçuluk kursuna ilginin memnun edici düzeyde olduğu belirtildi.

03 Temmuz 2015 534 views 0

Ata sporu okçuluğun Malatya’da büyük ilgi görmesinin kendilerini memnun ettiğini belirten Okçuluk İl Temsilcisi Bayram Baysal, “Amacımız okçuluğu Malatya’ya tanıtmak ve bu branşa yeni sporcular kazandırmak” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yaz spor okulları bünyesinde açtığı okçuluk kursuna ilk etapta 20’nin üzerinde sporcunun katıldığı belirtilirken, bu sayının artacağının öngörüldüğü ifade edildi.

İnönü Stadı’nda verilen eğitimlerde temel okçuluğa yönelik dersler alan kursiyerlerin 2 ay süren kurs sonunda okçuluk branşı için haiz bir sporcu durumuna gelebildiği belirtildi.
Kursun Salı ve Perşembe günleri 14.00 – 17.00 saatleri arasında olduğunu kaydeden Okçuluk İl Temsilcisi Bayram Baysal amaçlarının okçuluğu Malatya’ya tanıtmak ve bu spora yeni sporcular kazandırmak olduğunu söyledi.

Kursun yeni başlamasına rağmen ilginin memnun edici düzeyde olduğunu belirten Bayram Baysal, “Okçuluk Malatya’da çok bilen bir spor branşı değil. Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğümüz bünyesinde açılan kursa ilk etapta 20 sporcuyla başladık. Bu başlangıç için çok iyi bir sayı. Ben ilginin daha da artacağını düşünüyorum. Ata sporumuz olan okçuluk akıl, sezgi ve dengeyi sentezleyerek sporcuyu her yönden geliştiriyor. Amacımız okçuluğu Malatya’da daha iyi tanıtıp, yeni sporcular kazandırmak. Kurslarımız ücretsiz. Herkesi bekliyoruz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ