Malatya’da Tercih Danışma Merkezleri İncelendi

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, TEOG Danışma Merkezi ve LYS Tercih Danışma Merkezlerini İnceledi.

13 Temmuz 2015 546 views 0

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, TEOG ve LYS sınavlarında tercih yapacak öğrencilere başarılar dilemek, TEOG Danışma Merkezi ve LYSTercih Danışma Merkezlerindeki eksiklikleri yerinde görüp değerlendirmek maksadıyla okullarda incelemelerde bulundu.
Ali Tatlı, TEOG Danışma Merkezi ve LYS Tercih Danışma Merkezi ziyareti kapsamında Atatürk Ortaokulu, Hasan Hüseyin Kölük Ticaret Meslek Lisesi, Fatma Aliye İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sümer Ortaokulu’nu ziyaret ederek okul idaresinden ve TEOG Danışma ve LYS Tercih Danışma Merkezlerinde görevli rehber öğretmenlerinden bilgiler aldı. TEOG ve LYS tercihleri hakkında rehber öğretmenlerle sohbet ederek özveriyle burada çalıştıkları için teşekkür etti.
Tatlı, “Bu yıl 11 ilçemizde 23 okulda açmış olduğumuz danışmanlık bürolarında 6-16 Temmuz tarihleri arasında TEOG ve LYS sistemiyle ilgili öğrenci ve velilerimize tercih danışmanlığı okullarımızda devam edecektir. Öğrencilerimiz aldıkları puanlara göre doğru tercihler yapması eğitimi ve mesleki gelecekleri açısından çok önemlidir. Çocuklarımızın seçtikleri okullar onların büyük oranda gelecek planlarını belirlemektedir. Bu nedenle 23 okulumuzda görevli 70 Rehberlik öğretmenimizle çocuklarımızın doğru tercihler yapması için çaba göstereceğiz. Ortak Sınav sonuçlarının tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.
Tatlı’ya, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Nazım Gümüş eşlik etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya