Malatya’ya Simgesel Bir Mekân Kazandırıldı

Malatya’ya Simgesel Bir Mekân Kazandırıldı

17 Ocak 2016 450 views 0

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır yapımı tamamlanan yeni Nikah Sarayında incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın inceleme gezisine Genel Sekreter Arif Emecen, ile ilgili Genel Sekreter Yardımcısı daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

Her türlü ihtiyaç düşünüldü

Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 dönümlük bir alan üzerinde Fahri Kayahan Bulvarı üzerinde inşa edilen yeni Nikah Sarayında çalışmaların tamamlandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya’ya kazandırılan örnek projelerimizden biri de yeni nikah sarayımız. Yapılan bu tür eserler Malatya’ya hem mimari hem de simgesel olarak ayrı bir güzellik katıyor. Nikah sarayımız vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacı düşünülerek projelendirildi. Şu anda devam eden otopark ve çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte burası, bölgeye ayrı bir güzellik katacak” dedi.

Bütün talepler karşılanacak

Malatya’ya kazındırılan örnek projelerden bir tanesinin de Nikah Sarayı olduğunu belirten Başkan Çakır, “10 milyon liranın üzerinde bir maliyete sahip olan Nikah Sarayımızda, 1300 metrekarelik çeşitli ikramlarında yapılabileceği büyük bir nikah salonumuz bulunmakta. Bu salonumuzun haricinde 300 metrekarelik biri normal diğeri ise konferans solonu olarak da kullanılabilecek 2 salonumuz daha mevcut. Ayrıca sade nikahlar için ise 2 tane nikah odası bulunmakta” şeklinde konuştu.

Canlı bir mekan olacak

Nikah Sarayında sadece düğün ve özel günlerde değil, diğer zamanlarda da sürekli bir canlılığın olacağını belirten Başkan Çakır, “Malatyalı hemşerilerimizin birçok ihtiyacına cevap verebilecek bir mekanı bölgemize kazandırdık. Nikah salonlarının haricinde 8 bağımsız dükkan, 1 kafeterya ve otoparkın bulunduğu projede, vatandaşlar diğer günlerde de zaman geçirip alışveriş yapma imkanına kavuşmuş olacaklar” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ