Maski, 2015’te 120 Km Kanalizasyon ve Yağmursuyu Hattı Döşedi

Maski, 2015’te 120 Km Kanalizasyon ve Yağmursuyu Hattı Döşedi

19 Ocak 2016 458 views 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 2015 yılı içerisinde yaklaşık maliyeti 9.5 milyon TL olan 120 kilometrelik kanalizasyon ve yağmursuyu drenaj hattı döşeme çalışması gerçekleştirdi. Malatya merkez başta olmak üzere 11 ilçede çalışmalarını aralıksız sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, çalışmalar kapsamında ayrıca 75 bin metre kanal temizleme çalışması gerçekleştirdi.

2015 yılında yapılan Kanalizasyon, yağmursuyu drenaj hattı çalışmaları ve kanal temizleme çalışmaları hakkında bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın çizdiği vizyon doğrultusunda kanalizasyon alt yapı çalışmalarını sorunsuz bir hale getirmek için projelerimizi yaptık. Bu kapsamda onaylanan projeleri hayata geçirdik. Malatya merkezde yaklaşık 75.000 metrelik kanalizasyon hattı temizleme, görüntüleme ve arıza tespit çalışması yaptık. Yağışlı havalarda yağmursuyu drenaj hatlarımız yetersiz olduğu için yeni hatlar döşedik. Malatya merkez Battalgazi ve Yeşilyurt İlçelerimizde 17.500 metrelik yağmursuyu drenaj hattı döşeme çalışması gerçekleştirdik. Bunun maliyeti ise yaklaşık 2.2 milyon TL. Ayrıca 2015 yılında yeni yerleşim yerlerinin oluşması, arızalı hatların yenilenmesi ve yeni hat döşeme ihtiyacından dolayı 102 kilometrelik kanalizasyon hattı döşedik. Bunun maliyeti ise yaklaşık 7.1 milyon TL.” diye konuştu.

Dr. Özdemir: Kanalizasyon Hattı Olmayan Yerler Önceliğimiz

İlk etapta kanalizasyon hattı olmayan ve aciliyet arz eden yerlerde çalışmaların yoğunlaştığını kaydeden MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “2015’te Malatya merkez Battalgazi ve Yeşilyurt İlçelerimiz başta olmak üzere 11 ilçe merkezinde kanalizasyon, yağmursuyu drenaj hattı çalışması, parsel bacası yapımı ve parsel bacası yükseltme çalışmaları yaptık. Özal Mahallesi için 19.000 metrelik kanalizasyon hattı, Doğanşehir İlçesi Yeni Sanayi Sitesi için 1.000 metrelik kanalizasyon hattı çalışması, Doğanyol İlçesi için 12.000 metrelik kanalizasyon hattı döşeme çalışması, Çöşnük Mahallesi için 5.000 metrelik kanalizasyon hattı döşeme çalışması, Malatya merkezde36.000 metre kanalizasyon, 30.000 metre yağmursuyu drenaj hattı çalışması başlıca büyük çalışmalarımızdan bazılarıdır. Ayrıca Malatya merkezde 190 adet parsel bacası yapımı, 200 adet muayene bacası yapımı ve 670 adet yağmursuyu ızgarası yapımı çalışması gerçekleştirdik. Yapılan çalışmaların tüm halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Vatandaşlarımızın rahatı için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya