Millioğulları’nın 10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Millioğulları’nın 10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

10 Ocak 2016 375 views 0

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları’nın mesajı,

“Gazetecilerin hak aramasının, haklarına sahip çıkmasının sonucunda 10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanıyor. Gazetecilik mesleği, kamu adına yapılan bir görevdir. Gazeteciler, toplumu aydınlatma ve ileri götürmede öncü kişilerdir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gazeteciler, kanunun ve umumun menfaatlerinin aksine muamelelere şahit ve vakıf oldukları takdirde gerekli yayında bulunmalıdır” sözlerini unutmamak lazım. Türkiye’de olumsuzluklara rağmen gazetecilik mesleğini ayakta tutmaya çalışan kişi ve kuruluşların olduğunu biliyoruz.

Günümüzde basın kuruluşları başına parti ve akrabalık ilişkileri ile atamaların yapıldığını görüyoruz. Ama yandaşlaştırılmaya çalışılan basın mensuplarımızın bu durumdan rahatsız olduğunu biliyoruz. Gazetecilik onuru, tüm basın mensuplarımızda vardır.

Bilgiye ilk ulaşan olma, bu bilgiyi kamuoyuyla paylaşma yarışında tüm gazetecilere başarılar diliyorum. Gazetecilerin daha güzel, daha özgür, bağımsız bir Türkiye’nin haberlerini vereceği günler görmek istiyoruz. Hiçbir gazetecinin yayınladığı haberin suç sayılmayacağı bir Türkiye olması dileğiyle, yurdumuzun dört bir köşesinde görevleri başında olan tüm basın emekcilerinin Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum”dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ