Minik Öğrencilerden “emanet” Projesine Destek

Minik Öğrencilerden “emanet” Projesine Destek

03 Mart 2016 316 views 0

Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından yardımlaşma ve dayanışma kültürünün toplumda daha da kuvvetli hale gelmesi adına başlatılan “emanet ” projesine Mustafa Avni Cüre İlkokulu öğrencilerinden anlamlı bir destek geldi.

Osmanlı döneminden beri sosyal dayanışmanın en güzel örneklerinden biri olarak devam eden geleneği günümüze uyarlayarak sosyal hayattaki yardımlaşma ruhunu tekrardan diriltmeyi amaçlayan Yeşilyurt Belediyesinin “emanet” projesine destek artıyor. MEGSAŞ Büfeleri ve Arzu Ata Ekmek Fırınlarında uygulanan proje kapsamında ihtiyaç sahipleri, fırınlardan ekmeği taze ve ücretsiz olarak temin edebiliyor. “İYİLİK ASKIDA KALMASIN” sloganıyla fırında ekmek alan vatandaşların emanete ekmek bırakabilmesi için dijital bir platform oluşturan Yeşilyurt Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile bağış yapmak isteyen hayır seveler vatandaşları buluşturuyor.

“BİR EKMEK EVE, BİR EKMEK ASKIYA GELSİN, İHTİYACI OLAN ASKIDA ALSIN” çağrısıyla şu anda dokuz fırında başlatılan, çok yakın bir zamanda Yeşilyurt’ta faaliyet gösteren 30 fırında uygulamaya geçecek olan projeye minik öğrencilerden anlamlı destek geldi.

İKİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİ HARÇLIKLARINDAN BİRİKTİRDİKLERİ PARAYLA 16 EKMEK ALARAK “emanet” PROJESİNE BAĞIŞ YAPTI

Hayırseverler ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar arasında manevi bir köprü kurulmasına imkân tanıyan uygulamaya destek veren Mustafa Avni Cüre İlkokulu 2/B sınıfı öğrencileri, projenin uygulandığı Kuyuönü Mahallesindeki Arzu Ata Ekmek Fırınını ziyaret ederek, ücretini kendi ceplerinden ödedikleri 16 ekmeği “emanet” projesi dijital ekranına ihtiyaç sahiplerinin alması için bıraktı.

Öğrencilere küçük yaşlarda yardımlaşma ve dayanışmanın önemini anlatmak amacıyla gerçekleşen ziyarete ilişkin bilgiler veren Okul Öğretmeni Özlem Dikenli, “Hayat Bilgisi dersinde yardımlaşmayla ilgili bir bölüm vardı, bunu öğrencilerimize uygulamalı olarak anlatmak istedik. Yeşilyurt Belediyesi tarafından başlatılan “emanet” projesine hem destek vermek hem de çocuklarımıza yardımlaşma ve dayanışmanın toplumumuz için ne kadar önemli olduğunu göstermek istedik. Öğrencilerimizde harçlıklarından artırdıkları paralarla projeye destek verdiler. Güzel bir etkinlik oldu. Projeyi hayata geçiren Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkürlerimi sunarım” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ