Muhtarlarımız, Devletin En Uç Noktadaki Temsilcileridir

Muhtarlarımız, Devletin En Uç Noktadaki Temsilcileridir

24 Ocak 2016 445 views 0

Vali Kamçı, Yeşilyurt Belediyesi tarafından seksen iki mahalle muhtarına hediye edilen bilgisayar teslim törenine katıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ve Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları ile belediye çalışanları, Yeşilyurt ilçesine bağlı Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende muhtarlara Dizüstü bilgisayar ve yazıcı hediye edildi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın açılış konuşmasının ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır, Milletvekilleri Şahin ve Çalık muhtarlara hitaben birer konuşma yaptı.

Vali Kamçı’da konuşmasında, Yeşilyurt Belediyesinin yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi ile ahenk içerisinde güzel hizmetler yürüttüklerini dile getirerek, Battalgazi ve Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür ederek tebrik etti. Muhtarların, kendilerine başta Belediyeler olmak üzere verilen önemin farkında olduklarını düşündüğünü belirterek, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere onların devletin en uç noktadaki temsilcisi olarak gördüklerini belirtip, hükümetimiz tarafından muhtarlara yönelik güzel çalışmalar yürütüldüğünü, muhtarların otoritesini, varlığını, kimliğini daha anlamlı hale getirecek çalışmalar yapıldığını söyledi. Bu çalışmaları yapan bakanlara teşekkür ederek muhtarlara başarılar diledi.

Son olarak muhtarlara hitap eden Bakan Tüfenkci, Hükümet olarak muhtarlara verilen öneme dikkat çekerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından Protokol üyeleri tarafından Mahalle Muhtarlarına bilgisayarlar ve yazıcılar hediye edildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ