Müsiad’dan Mesob Başkanı Keskin’e Ziyaret

Müsiad’dan Mesob Başkanı Keskin’e Ziyaret

12 Mayıs 2016 392 views 0

MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Balin ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan MÜSİAD şube Başkanı Balin, MÜSİAD olarak belli periyotlarda kurum ve kuruluşlara yönelik ziyaretlerde bulunduklarını ifade ederek, amaçlarının Malatya’nın soyla, ekonomik ve kültürel sorunlarına yönelik istişarelerde bulunup, birlikte çözüm üretmek olduğunu söyledi.

MESOB Başkanı Keskin, sivil toplum kuruluşları arasında diyaloga ve istişareye önem verdiklerini vurgulayarak, Malatya’nın sorun ve sıkıntıları için kurum ve kuruluşların istişarede bulunmasının ve birlikte hareket etmesinin  olumlu sonuçları ortaya çıkartacağına inandığını ve MESOB olarak bu konuda üzerlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını söyledi. Balin, Malatya’nın fiziki olarak önemli adımlar atıtğını, ancak ekonomik anlamda da bu gelişmeyi sağlaması gerektiğini ifade ette.

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’a Onkoloji Hastanesi konusundaki desteğinden dolayı teşekkür eden Keskin, Onkoloji Hastanesi’ni kamuoyunun gündemine taşıyan ve takibini yapan kurumun MESOB olduğunu belirterek, “Taziyeleri gezdiğim zaman ölenlerin büyük bir bölümünün kanser hastalıklarından vefat ettiğini görüyoruz. Sadece bölgeye değil, Ortadoğu’ya hitap edecek bir büyük Onkoloji Hastanesi’nin kısa sürede hayata geçirilmesi için sivil toplum kuruluşlarımızın da büyük destek vermesi gerekiyor. Biz açılacak Onkoloji Hastanesi’ne Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan isminin verilmesini arzu ediyoruz.” dedi.

Malatya’ya kurulacak ikinci üniversitenin Askeri Hastane’nin bulunduğu alan ile bölgesindeki askeri alana yapılmasının daha uygun olacağını, bunu önerirken kurulacak üniversitenin şehir ile iç içe olmasını istediklerini belirten Keskin, “İkinci üniversite şehir ile iç içe, yan yana olması gerekiyor. Binlerce öğrencinin şehir ile bir arada bulunması kentin sosyal ve ekonomik hayatına daha olumlu katkılar sunacaktır. Mlatya için sivil toplum kuruluşları olarak birlikte hareket etmemiz halinde kentimize daha çok katkılar sunmuş oluruz. Biz bunun için her zaman hazırız.” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ