Nuri Alço’ya Malatya Gazozu

Nuri Alço’ya Malatya Gazozu

28 Nisan 2016 437 views 0

İnönü Üniversite’si 9.Uluslararası Kısametraj Film Festivali kapsamında bir çok panel,söyleşi ve filmler katılımcı konuklarla buluştu.

İnönü Üniversite’si Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Söyleşi programına üniversite öğrencileri ve davetli konuklar katıldı. Yeşilçam’ın duayen isimleri Arasında yer alan Usta Oyuncu Nuri Alço ile gerçekleştirilen söyleşi programında renkli sahneler yaşandı.

Yeşilçam Oyunculuğu ve Türk Sineması’nın izlediği yöntem üzerine konuşan Alço,sektöre başlama sürecini kendi yaşamına dair kesitlerle öğrencilerle paylaştı. Öğrencilerin ve katılımcıların sorularını samimi bir üslupla yanıtlayan Nuri Alço beklenmedik bir durumla karşı karşıya geldi.

Katılımcı konuklar arasında yer alan Gazeteci Hatice Serap Karlıdağ söz hakkı isteyerek sahneye çıktı. Karlıdağ ” Öncelikle şehrimize ve üniversitemize hoş geldiniz,size bir hediyem var” sözleriyle birlikte çantasından çıkardığı Malatya Kayısı Gazozunu Nuri Alço’ya espirili bir şekilde ikram etti. Usta Oyuncu Nuri Alço ise ” Gördüğünüz gibi Malatya’da da kısmetim çıktı,üstelik gazozunu da kendisi getirmiş” sözleriyle espiri yaptı.

Söyleşi Programına İnönü Üniversite’si İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Metin Işık,Sinema Yazarı Ertem Göreç,İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yasemin Keskin Yılmaz,Yönetmen Hakan Yağız Bozdemir,Yönetmen Bircan Kerem,Akademik Kadro ve öğrencilerle birlikte,çok sayıda konuk katılım gösterdiler. Söyleşi Programı’nda Nuri Alço’ya Yaşam Boyu Onur Ödülü takdim edildi. Söyleşi programı katılımcıların fotoğraf çektirmesi ile sona erdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ