Rektör Çelik Vali Toprak’ı Ziyaret Etti

Rektör Çelik Vali Toprak’ı Ziyaret Etti

02 Ağustos 2016 426 views 0

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik Vali Toprak’a veda ziyaretinde bulundu.

Rektör Çelik, 8 yıllık görev süresini tamamlamasının ardından ve geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen rektörlük seçimleri sonrasında da Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca Cumhurbaşkanlığına sunularak onaylanan Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a İnönü Üniversitesi Rektörlüğünü devredecek olması münasebeti ile Vali Toprak’ı makamında ziyaret ederek vedalaştı.

Vali Toprak, Rektör Çelik’e ziyareti anısına hediye verirken, İnönü Üniversitesi’ne yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve bundan sonraki hayatında başarılar diledi.

Rektör Çelik’ de, Vali Toprak’a Üniversitede yapmış olduğu çalışmaları tanıtan bir Kitap ile Niyazi Mısri nin yazdığı ve Prof. Dr. Süleyman Ateş tarafından çevrisi yapılan “İrfan Sofrası” adlı kitabı hediye etti.

Rektör Çelik, çok kısa bir süre önce ilimizde göreve başlaması ve birlikte de kısa bir zaman görev yaptıklarını dile getirerek, Vali Toprak’ın Ülkemizin içinden geçtiği bu sıkıntılı günlerde, ilimizde başarılı bir şekilde vermiş olduğu talimatlar ve almış olduğu kararlarla Malatyalıların sıkıntılı günleri geride bıraktığını belirtti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ