Suriyeli Türkmenlere Yardım Tırı

Suriyeli Türkmenlere Yardım Tırı

08 Ocak 2016 326 views 0

Malatya’dan Suriyeli Türkmenlere Kızılay’a bağışlanan gıda ve temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardım tırı 07.012015 tarihinde gece saat 22.00 civarında yüklemesi yapılarak gönderildi.

İş Adamı Süleyman SOLMAZGÜL, Veteriner Hekim Süleyman KOÇYİĞİT ve arkadaşları tarafından hazırlanan 1 tır insani yardım malzemesi  Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanlığı tarafından teslim alınarak sınır bölgesine sevk edildi.

Kızılay Şube Başkanı Sayın Av. M. Umut YALÇIN yapmış olduğu açıklamada

“ Malatya olarak bir ay içerisinde Türkmenlere ulaştırılmak üzere  2. Tırımızın sevkiyatını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Mevsimin kış olması ve yağışların arttığı bu günlerde ihtiyacı olan Türkmen kardeşlerimizin yanında olmak onları bu zor durumlarında yalnız bırakmıyoruz. Türk Kızılayı ve Yönetim Kurulum adına bu büyük bağışlarından dolayı  İş Adamı Sayın Süleyman SOLMAZGÜL, Veteriner Hekim Sayın Süleyman KOÇYİĞİT ve emeği geçen bütün dostlarına sonsuz şükranlarımızı sunarım.” dedi.

İş Adamı Süleyman SOLMAZGÜL yaptığı açıklamada “ Tırımızda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere ; su, konserve,  kuru bakliyat, mama, çocuk bezi, battaniye, ayakkabı  ve muhtelif kıyafetler mevcuttur. Elimizden geldiğince Türkmen kardeşlerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Onların yaralarına bir nebzede olsa merhem olmak bizleri elbette ki mutlu edecektir. Bu tırın hazırlanmasında emeği geçen dostlarıma,  her daim ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılayımıza ve değerli yöneticilerine teşekkür ederiz. “ dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ