Süt Üretici Birliğinden Tigem’e Ziyaret

Süt Üretici Birliğinden Tigem’e Ziyaret

12 Şubat 2016 394 views 0

Malatya İli Süt Üreticileri birliği başkanı Aziz Kurtoğlu Sultan suyu Tarım İşletmesi Müdürü Murat Durmaz’ı ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Malatya’da çok önemli kazanımları ve katma değeri bulunan sultansuyu tarım işletmesinin çalışmaları ve süt üreticileri birliğinin yaptığı çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunan Kurtoğlu;

“Sultansuyu tarım işletmesi ilimize önemli kazanımlar sunan bir kurumdur. Gerek At yetiştiriciliği, gerek süt sığırcılığı gerekse diğer çalışmaları ile ilimize önemli katma değer sağlamaktadır.

Sultansuyu Tarım İşletmesi ülkemizde Safkan Arap atı yetiştiriciliğinde önde gelen merkezlerinden birisidir. Ayrıca hippoterapi merkezi ve döl kontrolü laboratuarı ile sayılı merkezler arasında başarılı çalışmalar yürütülmektedir.

Buradan işletme müdürümüz Murat Durmaz’a yaptığı çalışmalardan ötürü teşekkürlerimizi sunar başarılarının devamını dilerim” ifadelerini kullandı.

TİGEM Müdürü Murat Durmaz ise “ Süt Üreticileri birlik başkanımızla zaman, zaman bir araya gelerek istişareler içerisinde oluyoruz. Bilgi alışverişinde bulunarak Üreticilere ve ekonomiye nasıl katkı sağlarız bunları konuşuyoruz.

Sultansuyu Tarım işletmesi Türkiye’de sayışlı yerlerden biri. Saf kan Arap atı yetiştiriciliği yanında Et, Süt konusunda da sayılı işletmelerden biriyiz. Faaliyete geçirdiğimiz Hippoterapi merkezimizde Türkiye de sayılı örnek merkezlerden birisi. Özellikle hafta sonu büyük izdiham yaşanıyor. “ diye belirtti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya