Tecde Şentepe Bölgesinde Yeni Bir Yol Açılıyor

Tecde Şentepe Bölgesinde Yeni Bir Yol Açılıyor

03 Mayıs 2016 540 views 0

Büyükşehir 4 km’lik yolun 2.5 kilometrelik etabını açtı

TECDE ŞENTEPE BÖLGESİNDE YENİ BİR YOL AÇILIYOR

Sağlıklı şehirleşmenin, planlı büyümenin vazgeçilmez unsuru olan yolları, Malatya’ya kazandırmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, fiziki açıdan hızla gelişen Tecde Şentepe’de yeni yol açma çalışması yapıyor.

Meyvecilik Araştırma Enstitüsü arkasından geçen 4 kilometrelik imar yolunu 2 etapta açmayı planlayan Büyükşehir Belediyesi, birinci etap çalışmaları kapsamında yolun 2.5 kilometrelik bölümünü açtı.

20 metre genişliğinde açılan yolda dolgu ve kazı çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, 1.5 kilometrelik ikinci etap çalışmalarını ise bölgede devam eden şuyu ve imar çalışmalarından sonra yapacak.

Yeşilyurt Gedik mahallesinin arkasından Gündüzbey’e ulaşımı sağlayacak olan yol, TOKİ bölgesinde yeni açılan imarlı yola bağlanacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Beydağı yamaçlarında Malatya’ya doğu – batı istikametinde yeni bir yol daha kazandırılmış olacak. Yeşilyurt – Tecde yolunun trafiğini de rahatlatacak olan yollar, etaplar halinde hayata geçirilecek.

Çakır: Sağlıklı büyüme için planlamalar yapıyoruz

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bölgede birçok yol çalışmasının yapıldığını, yeni açılan yolların kent içi ulaşımı rahatlatma noktasında katkı sağlayacağını söyledi.

Malatya’nın sağlıklı büyümesi için kısa-orta ve uzun vadede planlamalar yaptıklarını ifade eden Başkan Çakır, “Tecde’den direk Maşti’ye inen 50 metre genişliğindeki yolun bir bölümünü geçtiğimiz yıllarda açmıştık. İmar çalışmalarının devam ettiği yolu yakında Malatya’ya kazandıracağız. Fahri Kayahan Bulvarımız ile Yeşilyurt – Tecde yolumuzu nezih bir görünüme sahip prestij caddeler haline getiriyoruz.

Güney Kuşak yolunda da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yine Güney Kuşak Yolumuz içinde bulunan Dermesuyu projesine de devam ediyoruz. Kentsel dönüşümün devam ettiği Beydağı bölgemizde de yol çalışması yapıyoruz. Tecde Şentepe bölgemizde açtığımız yol sağlıklı büyümeye katkı sağlayacak” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ