Terör ve Şiddetin Her Türlüsünü Kınıyoruz

Terör ve Şiddetin Her Türlüsünü Kınıyoruz

14 Ocak 2016 357 views 0

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı Toplantısı, 13 Ocak Çarşamba günü saat 14.00’de yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Başkanlığı’nda yapılan toplantıda, Denetim Komisyonu üyelerinin seçiminin yanı sıra birçok konu görüşüldü.

Çakır: Terörü bir kez daha kınıyoruz

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı açılışında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaptığı kısa konuşmada terörü kınadı. Hafta sonunda Diyarbakır Sur’da şehit olan Malatyalı Özel Harekat Polis Memuru Buhari Ağçelik başta olmak üzere diğer tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Çakır, “Terörle mücadelemiz ülke olarak devam ediyor. Terör hiçbir zaman amacına ulaşamayacak. Bu olaylar, Birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesine vesile olsun. İstanbul’da da canlı bomba terörü oldu. Burada yabancı uyruklu turistler öldü. Temelde ülkemiz hedef alındı. Terör ve şiddetin her türlüsünü bir kez daha kınıyoruz. Bir an önce bitmesini temenni ediyoruz” dedi.

Denetim Komisyonu Üyeleri

Başkan Çakır’ın konuşmasının ardından gündem dışı verilen tekliflerin görüşülmesinin ardından gündem maddelerine geçildi. Gündem maddeleri arasında yer alan Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi gizli oyla yapılırken, yapılan seçimler sonucunda 1 yıl boyunca görev yapacak olan Denetim Komisyonu Üyeliklerine; Hakan Çiftçioğlu, Ramazan Özcan, Mehmet Baysar, Mehmet Reşat Güzel ve Selim Gültekin seçildi.

Büyükşehir Meclisi, 2016 yılı Meclis Toplantıları’nı her ayın 2. Haftasının Çarşamba günleri yapmayı kararlaştırırken, tatil ayının ise gerektiğinde gelecek aylarda belirlenmesine karar verdi.

Pütürge, Doğanşehir ve Darende’de içmesuyu ve kanalizasyon yapımı

Belediye Meclisi, MASKİ tarafından Pütürge İlçesi Taşmış, Yediyol, Korucak, Tatlıcak ve Ömerli Mahalleleri, Doğanşehir İlçesi Elmalı ve Çığlık Mahalleleri ile Darende İlçesi Yenice Mahallelerine içmesuyu ve kanalizasyon şebeke yapım işi ile ilgili kredi kullanımı için Başkan Çakır’a yetki verilmesini kararlaştırdı.

Diğer maddeler

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, gündemde bulunan imar ağırlıklı diğer maddelerin bir kısmını karara bağlarken, bir kısmını ise erteledi. Bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.

II. Birleşim 19 Ocak’ta

Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı Toplantısı’nın II. Birleşiminin 19 Ocak Salı günü saat 14.00’de yapılmasını kararlaştırdı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ