Türk Telekom’dan 10 Milyar TL Yatırım Hedefi

Türk Telekom’dan 10 Milyar TL Yatırım Hedefi

15 Şubat 2016 380 views 0

2016’da da Türkiye’nin en değerli telekomünikasyon markası Türk Telekom

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in her yıl yayınladığı, dünyanın en değerli 500 telekomünikasyon markasını içeren ‘Telecoms 500’ listesi açıklandı. Türk Telekom, dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinin sıralandığı ‘Telecoms 500’listesinde 2016 yılında da ‘Türkiye’nin en değerli telekomünikasyon markası’ oldu.

Türk Telekom, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından her yıl düzenli olarak yayınlanan ve dünyadaki en değerli telekomünikasyon markalarının sıralandığı ‘Telecoms 500’ listesinde, bu yıl da ‘Türkiye’nin en değerli telekomünikasyon markası’ oldu.

Türk Telekom, bu başarı ile Türkiye’nin “telekomünikasyonda gururu” olduğunu bir kez daha kanıtladı.

“Değişimlerin ve yeniliklerin öncüsü olmaya ve markamızın gücünü tüketicinin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.”

Sekizinci kez Türkiye’nin en değerli telekomünikasyon markası olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Türk Telekom CEO’su Rami Aslan konuyla ilgili şunları söyledi:

“Türkiye’nin en değerli telekomünikasyon markası olarak, değişimlerin ve yeniliklerin öncüsü olma vizyonuyla hareket ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en hızlı ve en doğru şekilde cevap verme amacıyla iki yıl önce başlattığımız entegrasyon sürecimizde, geçtiğimiz yıl markamızın yapısında önemli değişiklikler gerçekleştirdik. Yeni yapımızda, marka kimliğimizi temsil eden dinamizm, müşteri odaklı olma ve çeşitlilik değerleri; hizmetlerimizin odağını oluşturuyor. Bugün; mobil, internet, telefon, TV ve akıllı ev ürünlerinde yeni nesil teknolojileri tek noktadan, kesintisiz sunma kapasitesine sahip tek marka, Türkiye’nin en büyük “çoklu ürün portföyüne sahip oyuncusu” konumundayız. Bundan aldığımız güçle, marka değerimizi ve müşterilerimize sunduğumuz değeri artırmaya ve Türkiye’nin en değerli telekomünikasyon markası olmaya devam edeceğiz.” dedi.

1 Nisan’da başlayacak olan 4.5G için çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirten Rami Aslan, “Başlayacak yeni dönemde de birbirinden farklı ihtiyaçları ve beklentileri olan 37 milyonun üzerinde müşterimizin iletişim ve eğlence ihtiyacına en güçlü ve en doğru şekilde cevap vermek

üzere çalışıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel tasarlanmış ürün ve hizmet paketlerimiz ve avantajlı kampanyalarımızla hizmet farkımızı ortaya koyacağız.” dedi.

“Türkiye’nin dijital devrimini gerçekleştirmek için önümüzdeki 3 yılda 10 milyar TL yatırım yapacağız.”

Yüzlerini inovasyona ve geleceğe dönmüş bir marka olduklarını belirten Rami Aslan, sözlerine şöyle devam etti:

“175 yıldır olduğu gibi bugün ve yarın da Türkiye’yi geleceğin teknolojileriyle buluşturmayı sürdüreceğiz. Ülkemizin dijital devriminin “ana ortağı” olacağız. Türkiye’nin telekomünikasyon sektörüne en fazla yatırımı gerçekleştiren marka olarak, ülkemizin dijitalleşmesini ve istikrarlı büyümesini hızlandırmak için hem altyapı yatırımlarımızı sürdürmekte; hem de yüksek hızda internet kullanımının ülkemizin her noktasına yayılmasını sağlamakta kararlıyız. Hız kesmeyen yatırım iştahımızla, önümüzdeki üç yılda 10 milyar TL yatırım yapacak ve bu hedeflerimizi gerçekleştireceğiz.

Ayrıca, iş modelimizin temelini oluşturan insanlarımızın hayatına değer katma vizyonuyla, ülkemizin teknolojik ve sosyal gelişimi için kurumsal sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Detaylı Bilgi ve İletişim için: Gürkan Kağan Öztürk

Tel: 0506 153 6991 gurkan.ozturk@desibelajans.com

Türk Telekom Grubu hakkında

175 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon şirketidir. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçerek; Türk Telekom, Avea ve TTNET kapsamındaki ürün ve hizmetleri Türk Telekom Grubu altında toplamıştır.

Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ile TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

Türk Telekom, “Türkiye’nin Dörtlü Oyuncusu” olarak mobil, internet ve telefon ile TV hizmetlerini sunmaktadır. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağına ve zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. 31 Aralık 2015 itibariyle 12,9 milyon sabit erişim hattı, 8,0 milyon geniş bant ve 17,3 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 34 binin üzerinde çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., genişbant operatörü TTNET A.Ş., yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin yüzde 100’üne sahiptir.dedi

BENZER KONULAR
YORUM YAZ