Türkiye’de Örnek Gösterilecek Bir Proje

Türkiye’de Örnek Gösterilecek Bir Proje

25 Ocak 2016 516 views 0

Yaşam ve Spor Merkezinde incelemelerde bulunan Başkan Çakır

TÜRKİYE’DE ÖRNEK GÖSTERİLECEK BİR PROJE

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Yaşam ve Spor Merkezi’nin Türkiye’de örnek gösterilecek bir proje olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Genel Sekreter Arif Emecen ile birlikte Yaşam ve Spor Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Malatya’ya çok güzel bir hizmet kazandırıldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından 53 dönüm alan üzerine inşa edilen Yaşam ve Spor Merkezinin Türkiye’ye örnek olacak bir proje olduğunu belirten Başkan Çakır, “Yaşam ve Spor Merkezi’nin hizmete girmesi ile birlikte hemşerilerimiz, birçok spor aktivitesini aynı anda yapma imkânı bulacak.Yüzme havuzları, çocuk havuzları, Türk hamamı, sauna, Fitness, Tenis, Bilardo salonları, açık ve kapalı kafeteryaları, Voleybol, Basketbol, Futbol ve Tenis kortlarının bir arada bulunduğu çok güzel bir tesisi Malatya’ya kazandırıyoruz.

Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan Yaşam ve Spor Merkezi için yaklaşık olarak 22 milyon TL civarında harcama yapıldı. Yaşam ve Spor Merkezimiz Malatya’nın sosyal ve kültürel hayatına önemli bir katkı sağlayarak yaşam standartlarını yükseltecek. Merkezimiz Malatya’mıza ve hemşerilerimize yakışır bir merkez olacak. Birkaç ay içerisinde açılışını yapacağımız Yaşam ve Spor merkezimiz Türkiye’de örnek gösterilecek bir projedir” dedi.

Tefrişat malzemelerinin montajı yapılıyor

Kaba inşaatı ve inçe işçiliğin tamamlandığı Yaşam ve Spor Merkezinde tefrişat malzemelerinin alımlarının yapıldığını belirten Başkan Çakır, “Yaşam ve Spor merkezimizdeki çalışmalar tamamlandı. Tefrişat malzemeleri ile fitness aletlerinin montajları yapılıyor. Montaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu merkezimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Malatya’ya gerçekten çok güzel bir eser kazandırıldı. Malatya’mızın her noktasına bu tür simgesel eserler yapmaya çalışıyoruz. Malatya’mıza ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Türk hamamından, Fitness salonuna kadar her şey var

Kapalı ve açık alanları ile birlikte 53 dönüm alan üzerine kurulan Yaşam ve Spor Merkezi Malatyalılara birçok sporu aynı anda yapma imkânı sunuyor.

Yaşam ve Spor Merkezi içerisinde; 2 adet bay ve bayanlar için ayrı ayrı yüzme havuzu, 2 adet masaj havuzu, 2 adet çocuk havuzu, dinlenme terasları, 2 adet fitness salonu, 2 adet geleneksel Türk hamamı, saunalar, bilardo, masa tenisi salonları, bay ve yananlara ayrı hizmet verecek kafeteryalar, kapalı tenis kortları, basketbol ve voleybol sahası ile yürüyüş ve bisiklet yolları ile açık ve kapalı otopark alanları yer alıyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ