Üzümlü Mahallesinin Yolları Asfaltlandı

Üzümlü Mahallesinin Yolları Asfaltlandı

01 Ağustos 2016 363 views 0

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi ilçesine bağlı Üzümlü Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Gürkan, Üzümlü Mahallesi’nde yapılan birinci kat sathi kaplama asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi ilçesine bağlı Üzümlü Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Gürkan, beraberinde Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Karataş, Fen İşleri Müdürü Fuat Gözeneli, Üzümlü Mahalle Muhtarı Bayram Daşgıran ve mahalle sakinleri ile birlikte Üzümlü Mahallesi’nde yapılan birinci kat sathi kaplama asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Burada konuşan Üzümlü Mahalle Muhtarı Bayram Daşgıran, yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu yollarımızın yapılmasından dolayı Battalgazi Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Mahallemizde hizmetlerin gelmesi adına hemen hemen her evin önüne kadar asfalt serimi çalışmaları sürüyor. Yapılan çalışmalardan dolayı başta Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, Battalgazi Belediyesi olarak 2016 yılı sonunda asfaltsız hiçbir yerleşim birimi bırakmama hedefi ile çalıştıklarını belirterek, “Bizim belirlediğimiz hedef 2016 yılı sonunda asfaltsız yerleşim birimi bırakmamak üzere kuruldu. Bu konuda ilgili arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdik. Bu talimat doğrultusunda arkadaşlarımız Üzümlü bölgesinde Balıkdere ve Beydağı bölgesinde çalışmalar yapılıyor. Geçtiğimiz hafta biliyorsunuz Orduzu, Hanımın Çiftliği, Eski Malatya’da çalışmalarımız vardı. Arkadaşlarımız oradan geldiler. Bu hafta da bu bölgede çalışıyorlar. Yaklaşık 30 kilometre uzunluğundaki çalışmalar Eylül ayına kadar devam edecek. Umuyor ve inanıyorum ki arkadaşlarımızın çalışmalarına güvenerek Eylül ayı sonu itibariyle de bu bölgede yerleşim birimi noktasında asfaltsız bir yer kalmayacaktır. Dolayısıyla hem kırsal alandaki çalışmalarımız, hem de şehir içindeki çalışmalarımız Alt Yapı Koordinasyon Merkezi tarafından koordinasyonu yapılıyor. Şu anda da Çöşnük bölgesinde özellikle alt yapı çalışmaları bittikten hemen sonra o bölgenin asfalt, kilit taşı, bordür ve kaldırım çalışmalarına başlayacağız. Ben inanıyorum ki 2016 yılı Malatya’nın büyük bir ekseriyeti, kırsal kesimindeki mahallelerimiz olmak üzere asfalt, bordür ve kilit taş ile ilgili problemlerin yüzde 80-90’ı bitmiş olur diye düşünüyorum” diye konuştu.

Hizmetlerde adil ve adaletli olmaya özen gösterdiklerini belirten Başkan Gürkan, “ Çalışırken adil ve adaletli olmak lazım. Sadece Fen İşleri ve alt yapı olarak değil, sosyal, kültürel, yeşilin korunması, hizmet belediyeciliğinin yanında diğer taraftan katılımcı bir anlayışında Belediye yönetimine katılmasıyla mümkündür. Bizim belediyecilik anlayışımızda hem vatandaş nezdinde, muhtarlarımız nezdinde o katılımcı ruhunu sağlıyoruz. Planlamalarımızı da ortak çalışmalar neticesinde belirliyoruz. Muhtarımız da bunlardan bir tanesidir. İnsanlara güven vereceksiniz. Güven vermek ise adil ve adaletli olmakla gerçekleşir. Yaptığınız hizmeti eşit şekilde sunmakla olur” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ