Vali Kamçı, Tezhip Kursunu Ziyaret Etti

Vali Kamçı, Tezhip Kursunu Ziyaret Etti

02 Mayıs 2016 540 views 0

Vali Kamçı, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kursları ziyaret etti.

Vali Kamçı, Yazıhan ilçesi Durucasu Mahallesinde faaliyet gösteren

Kurs merkezini ziyaret ederek kurslar hakkında bilgi aldı. İlçe Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fethulla Taylan, Öğreticiler ve kursiyerler tarafından karşılanan Vali Kamçı, ilk olarak altı aydır faaliyet gösteren ve iki ay sonra tamamlanacak olan tezhip kursunu ziyaret ederek bilgi aldı. Öğreticiler kursiyerlerin başarılı çalışmalarından örnek göstererek kursiyerlerin tam anlamı ile bu sanatı öğrenmeleri için önümüzdeki dönemde bu kursa devam etmeleri gerektiğini belirttiler.

Yöresel kıyafetli oyuncak kursunda yapılan örnekleri de inceleyen Vali Kamçı beğenisini dile getirdi. Kurs yetkilileri çalışmalar sonucunda kursiyerlerin bunların satışını yapabilecek ve gelir elde edebilecek duruma geleceklerini söylediler.

Son olarak halı kursunu da ziyaret eden Vali Kamçı, burada imal edilen ürünler hakkında bilgi aldı. Kursiyerler, Vali Kamçı’ya halı, yolluk, heybe, çanta, minder kılıfı gibi ürünler ürettiklerini ve bu kurslardan çok memnun olduklarını dile getirerek “ Ninelerimizin, Annelerimizin eserlerini yaşatmaya çalışıyoruz.” dediler ve Vali Kamçı’ya bu kurslardan dolayı teşekkürlerini dile getirdiler.

Vali Kamçı, Kursiyerleri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederek teşekkür etti. Annesi ile birlikte kursa gelen bir çocukla sohbet eden ve kendisine hediye veren Vali Kamçı, kursiyerlerle de bir süre sohbet ettikten sonra vedalaşarak, kurs merkezinden ayrıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ