Vali Kamçı’nın 19 Mayıs Mesajı

Vali Kamçı’nın 19 Mayıs Mesajı

18 Mayıs 2016 488 views 0

VALİ KAMÇI’NIN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Necip Türk Milleti’nin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde yegâne söz sahibi olmasının miladı olan 19 Mayıs, Türk’ün esaret zincirini kırmak adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kıyama kalktığı kutlu bir gündür.

Kadim zaman boyunca esarete asla duçar olmamış, her ne pahasına olursa olsun hürriyeti benimsemiş olan milletimizin yedi düvele baş kaldırdığı, Atatürk’ün “doğum günüm” dediği ve Türk Gençliğine armağan ettiği gündür 19 Mayıs’tır.

Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık hareketi Türk Milleti’nin sarsılmaz azmi ve çelikten iradesi ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve Milli Mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır.

Büyük Zafer’in ardından Atatürk, dünyada emsali görülmemiş bir davranış sergileyerek ülkemizin istikbalini Türk Gençliğine emanet etmiştir. Ata’sının bu teveccühüne karşılık gençliğimiz Kutlu Emanete dün nasıl sahip çıktıysa bugün de sahip çıkmaktadır ve inanıyorum ki gelecekte de sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere değerli Malatya halkının ve Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

Süleyman KAMÇI

Vali

BENZER KONULAR
YORUM YAZ