Verilen Görevler Malatya’ya Gösterilen Değerin Göstergesidir

Verilen Görevler Malatya’ya Gösterilen Değerin Göstergesidir

03 Haziran 2016 450 views 0

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Başkan Çakır’ı ziyaret etti

Verilen Görevler Malatya’ya Gösterilen Değerin Göstergesidir

Bazı programlara katılmak üzere ilimize gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık,beraberindeki heyet ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Ziyarete Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Gümrük Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İlçe Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Çakır: Malatya’ya gelen hizmet ve yatırımlar artarak devam edecek

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin 64. Hükümette de aynı görevine devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Sayın Bakanımızın görevlerine devam etmeleri, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinin Milletvekilimiz Sayın Öznur Çalık’a verilmesi Malatya için çok önemli. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın Malatya’yı önemsediğini biliyoruz. Verilen bu görevlerde Malatya’ya gösterilen değerin göstergesidir. Sayın Bakanımızın ve Genel Başkan Yardımcımızın destekleriyle Malatya’ya gelen hizmet ve yatırımların daha hızlı ve artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi yatırım ve hizmetleri hakkında da kısa bir bilgi veren Başkan Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak 2016 yılı yatırımlarımıza başladık. İlçelerimizde altyapı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. İlçelerimizde sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirileceği Kültür Merkezleri yapıyoruz. Teleferik ve Kültür Parkı projelerimiz üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

İlçelerimizde ve kırsal mahallelerimizde yol açma-genişletme ve asfaltlama çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Geçen yıl asfalt çalışmalarında ciddi mesafeler alındı. Güçlendirmiş olduğumuz araç parkımızla bu yıl daha fazla çalışma yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Çalık: Genel Başkan Yardımcılığı Makamı Malatyalılara verilmiş bir makamdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “AK Partinin 14 yıllık süreç içerisinde hem Türkiye’ye hem de Malatya’ya yaptığı hizmetler, milletimiz ve Malatyalılar tarafından bilinmektedir. Bu nedenle yapılan bütün seçimlerde Malatya AK Partiye çok büyük destek verdi. Bu desteklerin sonucunda da biz Malatya’ya hizmet getirme gayreti içerisinde olduk. Genel Merkez tarafından bize verilen Genel Başkan

Yardımcılığı makamı bize verilmiş bir makam değil, Malatyalı hemşerilerimize verilmiş bir makamdır. Sizlerden almış olduğumuz güç ve kuvvetle yolumuza devam edeceğiz. İnşallah almış olduğumuz görevlere layık oluruz.

Malatya’da sizlerle beraber olmaktan çok büyük memnuniyet duyduk. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanına ve çalışma arkadaşlarına Malatya’ya yapmış oldukları güzel hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Tüfenkci: AK Parti Siyasetinde Malatya’nın ayrı bir yeri var

Son olarak konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, “Malatya Büyükşehir olduktan sonra yapılan hizmetler ile daha önce başlanan ve devam eden projeler Büyükşehirle beraber taçlanan bir şehir yapılanmasıyla Malatya’yla birlikte Büyükşehir olan iller arasında fark oluşturdu. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine Malatyalılara layık hizmetleri sunduklarından ve AK Parti belediyeciliğini gösterdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Malatya AK Parti siyasetinde önemli bir yeri olan ve Partinin omurga illerinden biri. Malatya’nın siyasetteki duruşu AK Partinin duruşu ile birebir örtüşüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti kadroları Malatya’ya ayrı bir önem vermektedir.

Bizlere verilen bu makamlar millete ait olan gelip geçici makamlar. Önemli olan o makamlarda milletin hizmetinde olabilmek. Bizler elimizden geldiğince samimi bir şekilde görevimizi yapmaya gayret göstereceğiz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ