Yeşilyurt Belediyesi 23 Hizmet İçi Eğitim Seminerleri Düzenleyecek

Yeşilyurt Belediyesi 23 Hizmet İçi Eğitim Seminerleri Düzenleyecek

06 Ocak 2016 327 views 0

Yeşilyurt Belediyesi Ocak ve Şubat Aylarında 23 Farklı Başlıkta Hizmet İçi Eğitim Seminerleri Düzenleyecek

Hizmetlerin halka ulaşmasında önemli görevler üstlenen personellerinin bilgili, deneyimli ve mevzuatlara hakim olabilmesi için Hizmet İçi Eğitim Çalışmalarına büyük önem veren Yeşilyurt Belediyesi, 2016 yılı eğitim programı hazırladı.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilecek olan Hizmet İçi Eğitim Seminerlerinde, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve diğer personellere toplam 23 başlık altında eğitim verilecek. Eğitim alınacak konular belirlenirken 443 personelle anket çalışması gerçekleştirildi. Yeşilyurt Belediyesinde görev yapan personellere yönelik gerçekleşecek olan Hizmet İçi Eğitim Seminerleri, Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi ve İnönü Üniversitesi Battalgazi MYO Yönetim ve Organizasyon Bölümü Yerel Yönetimlerden sorumlu Öğretim Üyeleri tarafından verilecek.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Babacan ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Halit Adıyaman, 2016 yılında düzenlenecek olan Hizmet İçi Eğitim Seminerleri hakkında basın toplantısı düzenledi.

BAŞKAN YARDIMCISI ŞAHİN, “KALİTELİ HİZMETLERİN TEMELİNDE EĞİTİM VE BİLGİ VARDIR”

MAŞTİ karşısındaki İdari Binada düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, “Eğitime her zaman öncelik veren bir hizmet anlayışına sahibiz. Personellerimizin bilgili, deneyimli ve mevzuatlara hakim olabilmesi için hizmet içi eğitim seminerlerine büyük önem vermekteyiz” dedi

BAŞKAN YARDIMCISI ŞAHİN, “OCAK VE ŞUBAT AYINDA 23 FARKLI EĞİTİM ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

Kaliteli hizmetlerin temelinde eğitim ve bilginin yattığına dikkat çeken Başkan Yardımcısı Şahin, “Kaliteyi yakalamak içinde her zaman olduğu gibi eğitim önceliğimiz olacaktır. Kaliteli projelerin temelinde iyi bir eğitim vardır. Sayın Başkanımızın talimatı ve destekleriyle gerçekleştirdiğimiz eğitim çalışmalarımız 2016 yılında da artarak devam edecektir. Geride bıraktığımız iki yıllık hizmet döneminde gerek Malatya’dan, gerekse de İl dışında çok deneyimli akademisyenleri ve kendi alanlarında deneyimli hocalarımız tarafından personellere eğitim çalışmaları gerçekleştirdik. 2016 yılı içerisinde düzenlenecek olan eğitim çalışmaları içinde İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesindeki kıymetli hocalarımızla yaptığımız toplantı sonunda bir taslak hazırladık. Belediyemizin tüm birimlerinde görev yapan personellerimize yönelik 23 başlık altında Ocak ve Şubat aylarında eğitim seminerleri düzenleyeceğiz. Belediyemizde gerek üst yöneticilerimiz gerekse de sahada çalışan personellerimiz, İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi ve İnönü Üniversitesi Battalgazi MYO Yönetim ve Organizasyon Bölümü Yerel Yönetimlerden sorumlu Öğretim Üyeleri tarafından verilecek olan seminerlere iştirak edecekler” dedi.

Eğitim seminerlerine destek veren İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesine teşekkür eden Başkan Yardımcısı Şahin, “Kurumlar olarak birbirimizden istifada etmek şehrimizin gelişimi ve büyümesi açısından ayrı bir öneme sahiptir. İnönü Üniversitesiyle sürekli diyalog halindeyiz, ortak çalışmalar yapmak bizi mutlu ediyor. 2016 yılı içerisinde ayrıca Türkiye Belediyeler Birliği ve İl dışında kendi alanlarında deneyim ve birikime sahip hocalarımızın da katılımıyla eğitim çalışmalarımız devam edecek” dedi.

YRD. DOÇ. DR. BABACAN, “YEŞİLYURT BELEDİYESİNİN TÜM EĞİTİM PROGRAMLARINA KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Babacan ise, eğitim destek veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür etti.

Yeşilyurt Belediyesinin Hizmet İçi Eğitim Seminerlerine destek vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Babacan, “Eğitim seminerleri, Üniversitemizin şehir ve kurumlarla olan ilişkisine güç katmaktadır. Eğitim kadrosu ve imkanları olarak şehrimize ve üniversitemize katma değer sağlayan İletişim Fakültesinden istifade etme yoluna gittikleri için Yeşilyurt Belediyesine teşekkür ediyorum. Dekanlık olarak Yeşilyurt Belediyesinin tüm eğitim çalışmalarına katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ