Yeşilyurt Belediyesi Tepeköy’de “Fidanlık Alanı” Oluşturdu

Yeşilyurt Belediyesi Tepeköy’de “Fidanlık Alanı” Oluşturdu

31 Aralık 2015 490 views 0

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Tepeköy’de Fidanların yetiştirilmesi, bakımı ve saksılanması için 25 dönüm alan oluşturdu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait ağaçlandırma alanında çok farklı türlerde fidanların korunacağını belirten Başkan Polat, “Bu alanda kışlık ve yazlık fidanların korunmasını ve dikime hazır hale getirilmesini sağlayacağız. Süs bitkisi, çalı ve ağaç cinsi olmak üzere farklı türlerden fidanlarımızı uygun görülen yerlere dikimini gerçekleştireceğiz. Yapılan çalışmalarla Malatya’mız ve Yeşilyurt’umuz yeşilin hakim olduğu bir görüntüye kavuşacaktır” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Beraberinde Başkan Yardımcısı Mehmet Güner ile birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Tepeköy’de oluşturulan “Fidanlık Alanını” ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

BAŞKAN POLAT, “YEŞİLYURT, 2016 YILINDA YEŞİLİ DAHA FAZLA, AĞAÇLANDIRMADA SINIF ATLAYAN BİR İLÇE OLACAK”

Tepeköy’de 25 dönüm alan üzerine kurulan Fidanlık Alanında farklı ağaç türünü yetiştireceklerini ifade eden Başkan Polat, “Malatya’nın Batıya açılan penceresi konumunda olan Yeşilyurt İlçesini daha renkli bir görüntüye kavuşturmak için ağaçlandırma ve yeşil alan sayısını artırarak ilçemizin rengârenk olmasını hedefliyoruz. Ekiplerimiz 2015 yılında 120 bin çiçek ve 100 adet lale soğanını belirlenen yerlere dikimini gerçekleştirdi. 2016 yılında bu sayıyı artırmak adına Tepeköy’de fidanlık alanı kurduk. Burada yetişecek olan ıhlamur, fıstık çamı, akça ağaç, karaağaç, dış budak, poşetli çam ve abelya poşetli ağaç türlerini havaların uygun olduğu zamanlarda park alanlarına, cami ve okul bahçelerine, refüjlere ve yol kenarlarına dikimini gerçekleştireceğiz. Mevsimlik çiçeklerle birlikte ilçemizin çehresi daha farklı bir görüntüye kavuşacaktır. Yeşilyurt’un adına yakışan “yeşil” bir görüntünün ilçe genelinde daha fazla yer almasını hedefliyoruz. 2016 yılında yeşili fazla, ağaçlandırmada sınıf atlayan bir ilçe görünümüne ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Belediye Başkanı Polat’a yetiştirilecek olan ağaç türleri hakkında detaylı bilgiler aktardı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ