Yeşilyurt Gurbet Değil Projesi Başladı

Yeşilyurt Gurbet Değil Projesi Başladı

14 Ocak 2016 356 views 0

Yeşilyurt Belediyesi “Yeşilyurt Gurbet Değil” Projesiyle İlçeye Yeni Taşınan Ailelere Ev Ziyaretleri Gerçekleştiriyor

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında “Yeşilyurt Gurbet Değil” Projesine start verdi. İlk ev ziyaretini gerçekleştiren Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “İlçemize yeni taşınan ailelere bu projeyle hoş geldiniz diyerek çeşitli hediyeler vereceğiz “ dedi.

Toplumsal birlikteliği kuvvetlendirmek adına bugüne kadar “Keşke” ve “Hayat Seninle Güzel” projeleri başta olmak üzere ilgi uyandıran hizmetleri vatandaşlarla buluşturan Yeşilyurt Belediyesi, ilçeye yeni taşınanlara yönelik “Yeşilyurt Gurbet Değil” projesini başlattı.

Projede kapsamında şehir içi ve şehir dışından ilçeye taşınan ailelere hoş geldiniz ziyareti gerçekleştirilerek ilçe hakkında bilgiler verilip, hediye takdim edilecek. İlk kez hayata geçirilen projede ilk ziyaret Çilesiz Mahallesine taşınan Durak ailesine oldu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ında katıldığı ilk ev ziyaretinde ilçeye taşınan Durak Ailesi, Yeşilyurt Belediyesine bu ince düşüncelerinden dolayı teşekkür etti. Aileyi evinde ziyaret eden Başkan Polat, aile üyeleriyle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

BAŞKAN POLAT “TOPLUMSAL BİRLİKTELİĞİ KUVVETLENDİRECEK PROJELERİMİZE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİK”

“Yeşilyurt Gurbet Değil” projesi hakkında bilgiler veren Başkan Polat, “ Yeşilyurt hepimizin ortak paydasıdır, ilçemize şehir içi ve şehir dışından taşınan tüm aileleri bu proje kapsamında ziyaret ederek, hoş geldiniz diyeceğiz” dedi.

Hediyeleşmenin ve ev ziyaretlerinin İslam Dininin temel unsurlarından olduğuna dikkat çeken Başkan Polat, “Dinimizde hediyeleşmek ve ev ziyareti yapmanın ayrı bir yeri vardır. Belediye olarak hayata geçirdiğimiz “Hayat Seninle Güzel” Projesinde yeni doğan bebeklerin ailelerini bizzat evlerinde ziyaret ederek, çeşitli hediyeler veriyoruz. Belediyemizde Nikâh akdini yapan genç çiftlere yine hediye seti takdim ediyoruz. Bugünden itibaren de “Yeşilyurt Gurbet Değil” Projesi kapsamında ilçemize yeni taşınan aileleri ziyaret ederek, ilçemiz hakkında bilgi vereceğiz, küçük bir hediye takdim edeceğiz. İlk ziyaretimizi Şerif Durak ailesine yapıyoruz. Kendilerine ilçemize hoş geldiniz diyoruz. Bizi evlerinde ağırladıkları için Şerif Durak ve ailesine çok teşekkür ediyorum. Yeşilyurt hepimizin ortak paydasıdır, bu şirin ilçemizi hep birlikte, el ele verip daha ileriye taşıyacağız” dedi. Oldukça samimi geçen ilk ziyaretin ardından Belediye Başkanı Polat, Şerif Durak’a proje kapsamında hazırlanan hediye setini takdim etti.

Belediye Başkanı Polat, bu ziyaretin ardından Koyunoğlu Mahallesine taşınan Mustafa Doğan Ailesini ziyaret etti. Doğan ailesiyle sohbet ederek, Belediyenin sosyal sorumluluk projeleri hem de ilçe hakkında bilgiler veren Başkan Polat “Belediye olarak rutin belediyecilik hizmetlerimiz dışında toplumsal birlikteliğimizi sağlamlaştıracak, insan ilişkilerini kuvvetlendirecek çok önemli projelerimizi hayata geçirdik ve uygulamaya devam ediyoruz. Keşke ve Hayat Seninle Güzel projelerimiz dışında İkram Çeşmesi, Ramazan Ayında Meydan İftarları, Muharrem ayında Aşure ikramlarıyla sürekli halkımızla iç içeyiz. Ev ziyaretlerini kapsayan bu projemizle de ilçemize yeni gelenlere misafir oluyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mustafa Doğan ise “Yeşilyurt çok şirin bir ilçe, burada olmaktan mutluyuz. Belediyemizin bu projesini takdirle karşılıyoruz. Başkanımızı evimizde ağırlamak

çok güzel bir duygu, bizi şereflendirdi onurlandırdı, kendilerine teşekkür ediyoruz. Hediyelerden dolayı ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Büyük bir memnuniyetle karşılanan ziyaret sonunda Başkan Polat günün anısına Doğan ailesine hediye seti takdim etti. Ev ziyaretlerine Başkan Yardımcısı Haydar Şahin ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muaz İçen katıldı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ