YGS Öğrencilerine Sınav Günü Otobüsler Ücretsiz

YGS Öğrencilerine Sınav Günü Otobüsler Ücretsiz

10 Mart 2016 309 views 0

Büyükşehir MeclisiMart Ayı Toplantısı Başladı

YGS Öğrencilerine Sınav Günü Otobüsler Ücretsiz

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, 13 Mart Pazar günü YGS sınavına girecek olan öğrencilere, sınav günü otobüslerin ücretsiz hizmet vermesini kararlaştırdı.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı’nın 1. Birleşimi, 9 Mart Çarşamba günü Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda saat 14.00’de başlayan toplantıda; saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, gündem dışı verilen tekliflerin görüşülmesinin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Merkez ve ilçelere ait imar ağırlıklı toplantı gündeminde; bazı konular görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ilgili komisyonlara, bazıları ise bir sonraki toplantıya bırakıldı.

YGS öğrencilerine jest

Büyükşehir Meclisi, sınava girecek olan YGS öğrencilerine jest yaptı. 13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı)’ye girecek olan öğrenciler, sınav giriş belgelerini göstermeleri durumunda Toplu Ulaşım araçlarından ücretsiz olarak faydalanmalarına karar verdi.

Bosna Hersek’teki 23 Nisan etkinliklerine destek

Meclis toplantısında Bosna Hersek’te kutlanacak olan 23 Nisan etkinliklerinde öğrencilere destek kararı da alındı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Bosna Hersek Cumhuriyetinde 23 Nisan etkinliklerinde öğrencilere dağıtılmak üzere 6 bin adet küçük boy kayısı paketi ile ulaşımda ihtiyaç duyulan 5 adet otobüsün masraflarının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmasına karar verildi.

Başkan Çakır, Bayan Meclis üyelerine çiçek verdi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, toplantı sırasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü dolayısıyla tüm kadınların gününü kutlayarak, Meclisin bayan üyeleri ile bayan basın mensuplarına karanfil dağıttı.

  1. Oturum 15 Mart’ta

Malatya Büyükşehir Meclisi, Mart Ayı Toplantısı’nın II. Birleşimi’ni, 15 Mart Salı günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ