“Malatya Türküleri” Seslendirilecek

“Malatya Türküleri” Seslendirilecek

24 Ocak 2016 533 views 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu konser verecek

“Malatya Türküleri” Seslendirilecek

* 29 Ocak Cuma günü saat 19.00’da Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan konseri, vatandaşlar ücretsiz olarak dinleyebilecek

Müzikal etkinliklerini yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sanat Etkinlikleri Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu Malatya’ya özgü türkülerden oluşan bir konser vermek için hazırlanıyor.

Malatya Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM) bünyesinde kurulan Türk Sanat Müziği Korosu geçtiğimiz aylarda “Unutulmaz Şarkılar” konseri vererek sanat müziği severlere unutulmaz bir gece yaşatırken, şimdide Türk Halk Müziği Korosu seslendireceği” Malatya Türküleri” konseri ile müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 3 aydan bu yana Yaşar Büyükyolcu şefliğinde devam eden konser çalışmalarında, tamamen Malatya’ya özgü türkülerin seslendirileceği öğrenildi.

Malatya Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM)’nde son provalarını yapan Türk Halk Müziği Korosu 29 Ocak Cuma günü saat 19:00 da Kongre ve Kültür Merkezinde ücretsiz olarak müzik severlerin karşısına çıkacak.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ