Sanat Merkeziyle Başarıyı Yakaladılar

Sanat Merkeziyle Başarıyı Yakaladılar

21 Haziran 2016 444 views 0

Kursa gelen 7 öğrencinin 6’sı Üniversite sınavını kazandı

Sanat Merkeziyle Başarıyı Yakaladılar

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi, bir yandan Malatya’ya kültür-sanat alanında önemli katkılar sunarken, bir yandan da eğitim alanında öğrencilere önemli imkanlar sunuyor. Sanat alanında yetenekli öğrenciler, Sanat Merkezi’nde verilen kurslarla sınavlara hazırlanıyorlar.

30’un üzerinde ücretsiz kursun düzenlendiği Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde; müzik ve resim alanında kurs alan 7 öğrenciden 6’sı, İnönü Üniversitesi Konservatuar ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen yetenek sınavını kazanarak üniversite öğrencisi oldular.

Altıntop; Doğruyu bilirsek doğru hedefe gideriz

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Sanat Etkinlikleri bölümünde müzik alanında eğitim veren öğretmen Sena Altıntop kursa gelen öğrencilerin başarılarından dolayı gurur duyduğunu belirtti.

Bu yıl 7 öğrenciyi yetenek sınavına hazırladığını kaydeden Altıntop, ” Yeteneği olan öğrencilerimiz kesinlikle buraya uğrasınlar. Kursa yazılmadan önce öğrencilerimizin algı yeteneklerine bakıyoruz. Müzik kulağı var mı yok mu onu tespit ediyoruz. Doğruyu bilirsek doğru hedefe gideriz. Buraya gelen öğrencilerimizle yoğun bir çalışma dönemi geçirdik.16-17 Haziran’da yapılan yetenek sınavlarında 6 öğrencimiz başarılı oldu. Öğrencilerimizin başarısını görünce gurur duydum” dedi.

Yiğit; hedefim müzik öğretmeni olmak

Konservatuar ve Güzel Sanatlar Fakültesin’de (GSF) düzenlen yetenek sınavlarında başarılı olan öğrencilerden Büşra Nur Yiğit bir yıldır yoğun bir tempoyla çalıştığını belirtirken, başarısında Sanat Merkezi’nin büyük katkısı olduğunu söyledi. Yiğit, “Sanat merkezini internetten araştırarak buldum. İlk kurs yerim burası. Bir yıldır buraya düzenli bir şekilde geliyorum. Hocamız bizimle çok ilgilendi. Konservatuar ve Güzel Sanatlar Fakültesi sınavlarına girdim ve kazandım. Buradaki hocalarımız bize arkadaş gibi yaklaşıyor. Sabah buraya gelip akşama kadar çalışıyordum. Düzenli ve sıkı bir şekilde çalışmayla başarıyı yakaladım. Hedefim müzik öğretmeni olmak.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ