ÜNLÜ SANATÇI SELÇUK YÖNTEM OKUDUĞU İLKOKULU ZİYARET ETTİ.

15 Kasım 2019 157 views 0

9. Uluslararası Malatya Film Festivali’’nin Onur Konuğu olarak ilimize gelen Selçuk Yöntem, İlkokul 1. Sınıfı okuduğu Gazi İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti

Okul Müdürü Ahmet Yıldızhan ve okul öğretmenleri tarafından karşılanan ünlü sanatçı, heyecanla kendisini bekleyen öğrencilerle buluştu. Öğrencilerin coşkulu alkışlarıyla karşılanan Yöntem duygulu anlar yaşadı.

Öğrencilerin kendisine çiçek takdim etmesinin ardından yaşadığı duyguları paylaşan Yöntem:  ‘’İlkokul birinci sınıfı okudum burada. Yıllar sonra Malatya Uluslararası Film Festivali için buraya gelip, hem bir ödül alıp, hem de geçmişimi yaşadığım için çok mutlu oldum. Sanatın bir birleştirici yanı daha. Duygulandım, ilkokul birinci sınıftayken; bu okula gelip giderken, yıllar sonra buraya tekrar gelip aynı şekilde her şeyi görüp paylaşımda bulunulması beni mutlu etti.’’ dedi

Türk televizyonlarında yayınlanan dizilerin gençler ve çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri hakkında düşünceleri sorulan Yöntem; ‘’Bu bir sistem meselesi. Sistemin belli noktalarda rehabilite edilmesi, belli kurallar konulması gerekiyor. Bunu yapacak olan da devletin televizyon yayınlarının bağlı olduğu kuruluşlar. Batıda baktığınız zaman her televizyon dizisinde iyi, kötü ve adaleti temsil eden polis vardır, muhakkak toplumun yararına biter her şey. Bizde biraz boşluklar var bunun için bunun düzenlenmesinin yapılması gerekiyor. Yeni yetişen nesile, işlerin televizyonda görüldüğü kadar kolay olmadığını öğretmek gerekiyor. Çünkü o zaman onlar gördüklerini; her şey böyleyse yaşamda da böyledir, bu yaşamın bir aynasıdır deyip çok farklı davranışlarda bulunabilirler. Onun için bu sistemi, kuralları yasalarla yerine oturtmak gerekiyor.’’ İfadelerini kullandı.

Ünlü sanatçıya Gazi ilköğretim Okul Müdürü Ahmet Yıldızhan tarafından, okul öğretmenlerinden İsmail Tokdemir’in yaptığı karikatür ve kayısı hediye edildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Malatya