Ağbaba Fabrika Ayarlarına Dönmek Gerekir

Ağbaba Fabrika Ayarlarına Dönmek Gerekir

06 Ağustos 2016 403 views 0

AĞBABA, ARAPGİR’DE KONUŞTU;

“AKP SEÇİMLE DEVLETİ ALDI, SEÇİMSİZ CEMAATE TESLİM ETTİ”

AĞBABA FABRİKA AYARLARINA DÖNMEK GEREKİR

Arapgir İlçesinde ziyaretler gerçekleştiren Ağbaba; “Vatandaş 2002 seçimlerinde devleti AKP’ye teslim etti. AKP ise, devleti seçimsiz cemaate teslim etti.”dedi. Ağbaba, “Şimdi yapılması gereken şey, fabrika ayarlarına dönmektir. Fabrika ayarları, Türkiye’nin kuruluş felsefesidir. Laik, demokratik cumhuriyetin ilkeleridir.”ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arapgir İlçesi’nde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Arapgir merkezinin yanı sıra Pacalı,Deregezen,Ulaşlı,Taşdelen,Yazılı,Eski Arapgir,Alıçlı ve Deregezen Mahallelerini ziyaret eden Ağbaba, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

SEN SOLCUSUN, SEN ATATÜRKÇÜSÜN DİYE …

“Tarihimizin en kanlı darbe girişimiyle karşılaştık.Darbeye karşı tüm halk bir araya geldi, el birliğiyle darbe girişimi önlendi.” Diyen Ağbaba ; “Darbe girişimi bize bir kez daha devlet içinde yapılan yanlışları gösterdi. Bir anlayışın değişmesi gerekiyor. Devlet kurumlarında liyakate bakmadan insanları sen solcusun, sen Atatürkçüsün diye insanları ayırmak doğru değil. Darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden insanlar CHP’li, AKP’li MHP’li diye insanları ayırmadı. Özel kuvvetlerde darbeci generali alnının ortasından vuran astsubay CHP’li bir ailenin çocuğu, abisi delegemiz. Cumhurbaşkanını korurken şehit olan polis Tuncelili.Kemal Kılıçdaroğlu’nun akrabası.”şeklinde konuştu.

CEMAATE BULAŞMAMIŞ TEK TEMİZ EL: CHP

2008’den sonra Cumhuriyetçi, yurtsever, laik, demokratik cumhuriyete sahip çıkan subay-astsubayların ordudan tasfiye edildiğini belirterek konuşmasını sürdüren Ağbaba, “İçlerinde Malatyalı Bilgin Balanlı da var. 1 yıl sonra Hava Kuvvetleri Komutanı olması bekleniyordu. Ama o da kumpas kurbanı oldu. Hava Kuvvetleri, deniz kuvvetleri tamamen lav edildi. Biz CHP olarak bunların hepsine karşı çıktık. Cemaate bulaşmamış temiz bir el arıyorsanız o el CHP’dir. 2012 yılında askeri casusluk davasını izlemek üzere İzmir Şirinyer’e gidip askeri cezaevini ziyaret ederek rapor hazırladık. Ziyaretimiz esnasında tutuklu Albay Zeki Aşık; ‘Bizim devremizin tamamını tasfiye ettiler. Bizim yerimize atanan subaylar kendi topraklarını bile bombalayabilir’ diye söylemişti. Bu rapor ortada duruyor. ‘160 havacı subay tasfiye olursa bu ordu kimin eline geçer?’diye sorduk. Balyoz Kumpası kitabımızda bunların hepsi yazılı.”ifadelerini kullandı.

MÜDÜRDEN DEĞİL ŞEYHTEN EMİR ALIRLAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, “Bir cemaat gidiyor başka cemaat kamu kurumlarında örgütleniyor. Eğer sen devlet dairelerini cemaate teslim edersen, orada çalışanlar müdüründen, amirinden değil şeyhinden emir alır. Artık yapılması gereken devlette alım yapılırken ayrım yapılmamasıdır. Ecevit’in Türkiye’ye yaptığı en büyük iyiliklerden biri

olan KPSS’ye göre alım yapılmalıdır. Ama onu da soruları çaldırmadan yapmak gerekir.”dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya