Arguvan’da Karla Mücadele Sürüyor

Arguvan’da Karla Mücadele Sürüyor

06 Ocak 2016 447 views 0

Arguvan’da pazartesi günü başlayan kar yağışı etkisini arttırarak devam ediyor.

 Haberin hazırlandığı saat itibariyle 15.30’da yapılan ölçüme göre yaklaşık olarak 10 cm civarına kadar yükselen kar yağışı devam ediyor.

 Kar yağışı devam ederken vatandaşların mağdur olmaması için ekipler seferber olmuş durumda Arguvan Belediyesi Merkez’de yaptığı çalışmalar ile cadde ve sokaklarda çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken Malatya Büyükşehir Belediyesi ise kapalı olan mahalle yollarında önceliğini hastaların olduğu bölgeye vererek kar mücadeleye devam ediyor. Karayolları ise bağlantı yollarında kar yağışı nedeniyle zorluk yaşanan yolların açılması için çalışıyorlar.

Arguvan ilçe merkezinde çalışmaların devam ettiği ana cadde de Arguvan Belediyesi ekiplerinin karla mücadelesini yerinde inceleyen Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş çalışmaları kontrol etti.

 Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş karla mücadelenin giderek zorlaştığını fakat çalışmaların olağan hızıyla devam ettiğini belirtti. Başkan Kızıldaş kar yağışı bizi sevindirdi diyerek “Uzun süredir beklediğimiz kar yağışı devam ediyor. Gerçekten çiftçimizin, üreticimizin ihtiyacı vardı. Bu anlamda Kar yağışı nedeniyle sevinçliyiz. Arpa ve Buğday açısından önemli bir yağış. Mahalle yollarımızın bir kısmının kapanmış olması nedeniyle çalışmalar da devam ediyor. Büyükşehir Belediyesine ait iki ayrı ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Öncelik olarak hastaların olduğu grup yollarından başlanıldı. Diğer mahallelerin de sırayla yolları açılacak. Çok önemli bir durum yok. Kar yağışı yoğun bir şekilde devam ediyor. İlçe Merkezinde Arguvan Belediyesi olarak cadde ve sokaklar da yollarımızı açtık ve karla mücadele çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” açıklamasında bulundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ