Başkan Çakır’ı Ziyaret Etti

Gençlik ve Spor Eski Bakanı Kılıç Başkan Çakır’ı Ziyaret Etti

26 Aralık 2015 464 views 0

MALATYA’DA KENTLEŞME ADINA YEPYENİ HAMLELER GÖRÜYORUM

İnönü Üniversitesinde Gençlik Konseyi tarafından düzenlenen seminere katılmak üzere Malatya‘ya gelen Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, beraberinde üniversiteli gençlerle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Kılıç: Malatya’da bir ahenk kendini hissettiriyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a konukseverliliğinden dolayı teşekkür eden Kılıç, Malatya’ya daha önce pek çok kez geldiğini belirterek, “Malatya’ya her gelişimde kentleşme adına yepyeni hamleler görüyorum. Bundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Henüz çok yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olmasına rağmen Malatya’da Belediye Başkanımız Merkezden İlçelere, İlçelerden köylere uzanan hizmet koordinasyonunu çok sağlıklı bir şekilde yaptığını rahatlıkla burada gözlemleyebiliyoruz. Son olarak bundan iki yıl önce Sayın Cumhurbaşkanımız ile Malatya’yı ziyaret etmiştik o günden buyana Malatya’da bir ahenk kendini hissettiriyor. Malatya’da Cadde ve sokakların temizliği dikkatimi çekti. Bütün bu koordinasyonun iyi bir belediyecilik ve büyükşehir anlayışı ile tesis edildiği aşikâr. Bu hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımızı, İlçe Belediye Başkanlarımızı ve Meclis üyelerimizi kutluyorum” dedi.

Çakır: Bakanımızın deneyimleri, gençlerimize örnek olacak

Gençlik ve Spor eski Bakanı’nı Malatya’da görmekten ve ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Başkan Çakır ise, “Sayın Bakanımız görevdeyken de Malatya’mıza birçok ziyaretleri oldu. Malatya’mıza ve Ülkemize çok güzel eserler kazandırdı. Bundan dolayı bakanımıza teşekkür ediyorum. Sayın bakanımız gençlerle ilgili bir program nedeniyle burada. inşallah sayın bakanımızın deneyimleri gençlerimiz için örnek olacaktır. Bakanımızın vereceği bilgilerin gençlerimize son derece faydalı olacağı kanaatindeyim” şeklinde konuştu.

Trambüs ile ilgili bilgi aldı

Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç, Başkan Çakır’ı ziyareti sırasında, Türkiye’de ilk kez Malatya’da hayata geçirilen ve vatandaşlar tarafından büyük memnuniyet yaratan Trambüs ile ilgili bilgiler aldı. Başkan Çakır, Trambüs ile ilgili kısa bilgiler verirken, eski Bakan Kılıç, Trambüs projesinden dolayı Başkan Çakır’ı kutladı.

Karşılıklı hediyeleşmeler

Konuşmaların ardından günün anısına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç’a Kayısı hediye ederken, Suat Kılıç da Başkan Çakır’a İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu seramik tabak hediye etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ