Bimyad’dan Malatyaspor- Elazığspor Maçı Değerlendirmesi

BİMYAD(Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği) Genel Başkanı Selim Apohan,bu hafta oynanacak Yeni Malatyaspor-Elazığspor maçının sonuca dair bir maç değil,dostluk ve kardeşlik içerisinde kazananın kardeşliğin olacağı bir karşılaşma olacağını belirtti.

17 Eylül 2015 496 views 0

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’i, yönetimini ve  taraflarını göreve davet eden Apohan,”Maç öncesinde konuk takım Elazığspor’u dostluk ve fair-play çercevesi içerisinde karşılamalıyız. Ayrıca son günlerde ülkemizin bulunduğu terör olaylarından dolayı özellikle Malatya ve Elazığ illerimizde bir çok şehidin olması bizleri yakından ve derinden üzmüştür.Bu bağlamda komşu ve kardeş iki ilin oynayacağı karşılaşma bir nevi yaraların sarılacağı bir maç olacaktır.Bu maç da konuk takımın taraftarlarının olmaması Yeni Malatyaspor  taraftarlarına daha da büyük sorumluluklar katmaktadır.

Yeni Malatyapsor taraftarları özellikle kendi takımlarını ve konuk takımın futbolcu ve yöneticilerini maç öncesinde çiçeklerle karşılayarak Türkiye ve Dünya’ya barış ve kardeşlik mesajı vermelidir.

Taraftarların maç sonuna kadar  kardeş takım Elazığspor aleyhine kötü tezahürat yapmadan kendi takımlarını maç sonuna kadar desteklemelidir.”dedi.

Başkan Apohan sonucun önemli olmadığını kazananın kardeşliğin ve dostluğun kazanacağını belirterek,”umarım hafta sonu ve daha sonraki günlerde bütün futbol camiasının bu maçın sonucu ne olursa olsun dostluğun ve kardeşliğin öne çıktığı ,bir karşılaşma olması temennisinde bulunuyorum” ifadelerini kullandı.
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya