Bülent Cevahir: “UEFA Avrupa Ligi’ne çok yaklaştık”

22 Mayıs 2019 66 views 0

Yeni Malatyaspor’un sol bek oyuncusu Bülent Cevahir Bursaspor maçını kazanıp, UEFA’ya katılma hakkını kazanmak istediklerini söyledi. Takımın bir hedefinin olduğunu ve hep birlikte bu hedefe ulaşmak istediklerini dile getiren Cevahir, “Geçen hafta Antalyaspor karşısında eksik kalmasaydık sonuç kesinlikle öyle olmazdı. Ama bu hafta içeride oynayacağımız Bursaspor maçıyla geçen haftaki maçı telafi edeceğiz. Kulüp, şehir, herkes çok istiyor. Biz de bunun için iyi bir mücadele gösterip, herkesin istediği Avrupa Ligi’ne katılmayı inşallah başaracağız. Ben, bütün takım arkadaşlarıma, teknik heyete ve bizi yalnız bırakmayacak taraftarımıza güveniyorum. Onlar da bizi bu maçta yalnız bırakmasın, önemli bir maç. İnşallah hep birlikte güzel bir sonuca ulaşırız” diye konuştu. Cevahir, rakip takımların durumlarının kendileri için bir önemi olmadığını sadece kendi hedeflerine yoğunlaştıklarını kaydederek, şunları söyledi: “Biz, Erzurumspor’u evimizde yendik. Bu maça çok sevinenler olmuştur. Tabii ki de bizim için önemli bir maçtı. O maçı yendik, UEFA Avrupa Ligi’ne daha çok yaklaştık. Diğer takımların ne durumda oldukları açıkçası bizi ilgilendirmiyor. Biz kendimize bakıyoruz. Bu hafta da yendiğimiz takdirde UEFA’ya katılma hakkını kazanacağız. Biz onun için mücadele edeceğiz. Diğer takımların durumu bizi çok fazla ilgilendirmiyor.”

“Tatil yapmayız, orada elimizden gelen mücadeleyi gösteririz”

Cevahir, bir gazetecinin ’5. olan takım 3. ön elemeden başlayacak, belki daha kısa bir tatil olacak, takım buna hazır mı?’ sorusuna, “Sonuçta hepimiz profesyoneliz. Bunun herkes bilincinde. Sonuçta orası farklı bir heyecan. Belki de çoğu kişi görmemiştir. Farklı bir deneyim olacak. Benim için de ilk olacak. O yüzden tatilimizden kısarız. Tatil yapmayız, orada elimizden gelen mücadeleyi gösteririz. İnşallah gruplara da kalırız. O çok önemli, tatil ikinci planda. Sonuçta bizim işimiz bu. Tatil, futbol bittikten sonra da olur” cevabını verdi.

“Herkes hak ettiği mutluluğu yaşamış olur”

Bursaspor maçında taraftarın yanlarında olmasını beklediklerini dile getiren Cevahir, “İnşallah taraftarlarımız yanımızda olur. Önemli bir maç. Maçtan sonra inşallah hep birlikte seviniriz. 3 puanı aldığımız taktirde sezonu güzel tamamlarız. Hep birlikte iyi bir tatile çıkarız. Herkes hak ettiği mutluluğu yaşamış olur” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.