Büyükşehir Karagöz’de Yol Genişletme Çalışmasını Tamamladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine bağlı Üçkaya, Zendin, Yukarı Karagöz ve Aşağı Karagöz Mahallerinin ulaşımını sağlayan grup yolunda yol genişletme çalışmalarını tamamladı.

23 Haziran 2015 690 views 0


Geçtiğimiz aylarda başlayan çalışmalarda, grup yolunun yol genişliği 5 metreden 9 metreye çıkarıldı. Grup yolunun 2 kilometrelik bölümünde ise keskin virajlar standartlara uygun hale getirildi.Yapılan çalışmalarla bazı mahallelerin yol güzergahları değiştirilerek yollar daha güvenli hale getirildi. Böylece eski yolun eğiminin yüksek olmasından dolayı özellikle kış aylarında ulaşım sorunu yaşayan vatandaşların problemleri de çözülmüş oldu.

Zeminin kayalardan oluşması nedeniyle çalışmaların güçlükle yürütüldüğü yol güzergahında, dere yataklarına çeşitli çaplarda beton büzler de yerleştirildi.Bölge ulaşımını rahatlatmak için Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yoğun çalışma, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Bölge sakinleri eski yolun çok tehlikeli olduğunu belirterek, “Kış aylarında birçok araç 2 kilometrelik bölümden geçemiyordu. Çok dik yokuşlar vardı. Şimdi bu sorunlar ortadan kalktı. Geriye kalan bölümlerde yapılırsa bu sorunumuz komple ortadan kalkacak” dediler.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ