Büyükşehir Meclisi Mayıs Ayı Toplantıları Başladı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs Ayı toplantılarına başladı.

13 Mayıs 2015 508 views 0

13 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’de Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başkanlık etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı, gündem dışı tekliflerin gündeme eklenmesinin ardından, gündemdeki maddelerin görüşülmesi ile devam etti.

2014 Yılı Kesin Hesabı onaylandı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı toplantısının I. Oturumunda gündemde bulunan 2014 Yılı Kesin Hesabı görüşüldü. Büyükşehir öncesi 3 ay ve Büyükşehir Belediyesi olarak da 9 aylık dönemin ayrı ayrı görüşüldüğü 2014 Yılı Kesin Hesabı, ilgili komisyon kararı doğrultusunda kabul edildi.

Arapgir Belediyesi’nin ek bütçe talebi, insan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Görev ve Çalışma Yönetmeliğindeki değişiklik ile Yeşilyurt İlçesi’ndeki bir parselin imar değişikliği ilgili komisyonlara havale edilirken, Karakaş Konağı’nın Özel Güvenlik kapsamına alınması, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)’in projesine ortak olunması ile Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan bazı parsellerin satışı ile iş ve işlemler için Encümene yetki verilmesi kabul edildi.

II. Oturum 15 Mayıs Cuma Günü

Büyükşehir Belediye Meclisi, yaptığı I. Oturumda bazı maddeleri ilgili komisyonlara havale ederken, 15 Mayıs 2015 Cuma günü saat 14.00’de II. Oturumu yapmayı kararlaştırdı.

MASKİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı toplantılarının ilk oturumunun ardından, Maski Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Toplantıda, Maski 2014 yılı faaliyet raporu kabul edilirken, Genel Kurul Başkan Vekilleri, Divan Katip Üyeleri ile Plan Bütçe Komisyonu üyelerinin seçimi de yapıldı.

Yapılan oylama sonucunda;

Genel Kurul Başkan Vekilliklerine Nurettin Karaaslan, Şahin Özer

Divan Katip Üyeliklerine Mehmet Reşat Güzel, Nebi Yiğit

Plan Bütçe Komisyonu Üyeliklerine Hasan Göğüs, Mehmet Karaman, Ramazan Özcan,

Selim Gültekin, Mehmet Baysar, Erdal Üstün seçildiler.

Toplantıda, gündemdeki diğer konular da görüşülerek karara bağlanırken, Maski Genel Kurulu 2. Oturumunun 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü yapılması kararlaştırıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ