Erol Bulut, Yeni Malatyaspor’la ayrılığının perde arkasını anlattı

04 Mayıs 2019 135 views 0

Beklenmedik bir kararla Yeni Malatyaspor’la yollarını ayıran Erol Bulut, ayrılık sürecinde yaşananları anlattı.

Yeni Malatyaspor’a Türkiye Kupası’nda yarı final oynatan ve Süper Lig’de aldığı sonuçlarla takdir toplayan Erol Bulut, geçtiğimiz günlerde beklenmeyen bir kararla istifa etmişti.

Goal.com’dan İlker Yılmaz’ın soruların yanıtlayan genç teknik adam, Malatya’da geçirdiği sürecini ve gelecek hedeflerini anlattı.

İstifasının ardından Malatya’da taraftarın çiçeklerle uğurladığı Erol Bulut, “Son yıllarda camiayla olsun, taraftarlarla olsun böyle bir düzgün, pozitif bir ayrılık yaşanmıyordu. Bu da doğru işler yaptığımızın kanıtı” ifadelerini kullandı.

“Yönetimin arkamızda olması gerekiyor”
İstifasının sebeplerini sorduğumuz Bulut, şu açıklamaları yaptı:
“Her ayrılığın bir nedeni vardır. Daha çok Ocak ayından itibaren anlaşmazlıklar yaşadık. Verilen sözler yerine getirilmedi. En son öyle bir noktaya gelindi ki bırakmam gerektiğini düşündüm. Kupada yarı final oynamıştım, ligde de 28. haftaya kadar ilk 5’in içinde olduk. Zaten hedefimiz 5 ila 8. sıra arasıydı. Sonuçta devam etsem de sezonu aşağı yukarı bu noktalarda bitirecektik. İki kulvarda yürümek zor, biz bunu başardık. Sözleşmem sezon sonunda bitiyordu. Yönetimin de Haziran ayında kongresi var. Onlar da gelecek planlamasını daha iyi bir şekilde yapacaktır. Bu nedenle iki taraf açısından daha iyi olacağını düşünerek erken karar verdim”
“Geçen sezonki takımın 11 milyon euro’luk maliyeti vardı. Bu sezon 8,5 milyon euro’ya düşürüldü. 4.5 milyon euro’luk da oyuncu satışı yaptık. Devre arasında transferler geç yapıldı. 31 Ocak’ta gelen transferin uyum süreci çok uzun. Zaten 2-3 ayda uyum sorununu aşıyorlar. Yönetim geçen yıl da aynı politikayı uygulamıştı. Bunlardan maalesef dersler alınmadı.”

Gelişime açık ve gelecek hedeflerinin olduğunu belirten Erol Bulut, “Hedefleri olan bir teknik direktörüm. Her zaman daha üst düzeye çıkmak istiyorum. Karşı taraftan da aynı şekilde hedefler görmek istiyorum. Sonuçta bizler bu hedefler için uğraşırken yönetimin de arkamızda olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Tatil yapmıyorum, çalışıyorum”
Genç teknik adam görevi bıraktıktan sonra tatile çıkmadığını belirtirken, “Şu an tatil yapmıyorum, benim tatil yapmam biraz zor. Çalışmaya devam ediyoruz. Maçları izliyoruz. Yurt dışındaki maçlara da gideceğim. Kendi hatalarımızı da bu sayede görerek düzelteceğiz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde hakkında Fiorentina’nın kendisini istediği dedikoduları da çıkan Bulut, gelecek planlarını anlattı: “Henüz hiçbir takımla görüşmedim. Sezon sonunu bekliyoruz. 26 Mayıs’ta lig bitiyor. Ondan sonra gelen teklifleri değerlendireceğiz. Teklifleri yurt dışı veya Türkiye olarak ayırmıyorum. Hedefi olan bir takımda çalışmak istiyorum. Vizyonumun uyduğu bir takımda çalışırım.”

Kaynak: Goal.com

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.