Gezici Aşevi 21 Mahallede İftar Yemeği Verecek

Ramazan Ayı’nda Dini Yayınlar ve Kitap Fuarı, Aspuzu’da Ramazan Geceleri, Şerbet Çeşmesi gibi birçok etkinlik düzenleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, özellikle gelir seviyesi düşük olan mahallelerde Gezici Aşevi ile iftar yemeği veriyor.

20 Haziran 2015 590 views 0

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen iftar yemeği organizasyonu ile her gün bir mahallede iftar sofrası kuruluyor. İftar yemekleri Gezici Aşevi ile mahalleye götürülerek, mahalle sakinlerine dağıtılıyor.

18 Haziran Perşembe günü ilk iftar yemeği Taştepe Mahallesi’nde, 19 Haziran’da Melekbaba mahallesinde düzenlenirken, Gezici Aşevi’nin son iftarı ise 16 Temmuz tarihinde Beydağı Mahallesi’nde düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin de katıldığı iftar yemeği programı; hafta sonları hariç 23 Haziran Pazartesi itibariyle sırasıyla; Hidayet, Şehit Fevzi, Beylerbaşı, Tandoğan, Göztepe, Battalgazi, Yavuz Selim, Selçuklu, Beydağı, Yamaç, Hidayet, Fırat, Kültür, Koşu, Kiltepe, Atatürk, Seyran, Hoca Ahmet Yesevi ve Beydağı mahallelerinde verilecek.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ