Hatalarımızdan ders çıkartarak yola devam edeceğiz.

Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Süper Lig’de 2019-2020 sezonunda Türkiye Futbol Federasyonunun Profesyonel Liglerden Düşmenin kaldırılması sonrasında sitemize özel açıklamalarda bulundu.

31 Temmuz 2020 1.853 views 0

Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Süper Lig’de 2019-2020 sezonunda Türkiye Futbol Federasyonunun Profesyonel Liglerden Düşmenin kaldırılması sonrasında sitemize özel açıklamalarda bulundu.

Yeni Malatyaspor Kulübü olarak sezonu istedikleri gibi tamamlamadıklarını ve bu anlamda Malatya halkından ve futbol severlerden özür dilediğini belirten Başkan Adil Gevrek“ Bu sezona aslında istediğimiz gibi başladık. Tarihinde ilk defa Avrupa’ya giden bir takımımız vardı. Ancak devre arasından sonra ilimizde yaşadığımız deprem herkesi etkilediği gibi bizleri de etkiledi. Tabi sadece dış etkenlerin yanı sıra bizlerinde yaptığı hatalar oldu. Bu anlamda her şey üst üste geldi diyebiliriz. Sonuç olarak Malatya halkından ve Malatyalı futbol severlerden özür diliyoruz” dedi.

Bu sezon için yapılan hatalardan ders çıkartacaklarını belirten başkan Gevrek, “ Sezon içinde yaptığımız hatalardan ders çıkaracağımızı belirtmek istiyorum. Kulübün öncelikle nerelerden geldiğini herkes biliyor. Biz bu kulübü 2.ligden aldığımızda her sene için bir hedef koymuştuk. Bu hedeflerimizi de tutturduk. Ancak bu sezon için koyduğumuz hedeflerimizi üzülerek söylemek istiyorum ki tutturamadık ve hatalar yaptık. Biz bunları kabul ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gündemlerinde şuan için Olağanüstü bir kongre olmadığını belirten Başkan Gevrek, “ Bizim önümüzde sadece Mali Kongre süreci var. Bilindiği gibi Pandemi döneminde kongreler ertelendi. İzin durumlarına bakıp sadece Mali Kongremizi yapacağız. Bu anlamda gündemimizde Olağanüstü bir kongre yapmak gibi bir düşüncemiz olmadı, olmayacakta.” dedi.

Yeni sezon için sözleşmesi bitecek olan oyuncularla tekrardan görüşeceklerini ifade eden Başkan Adil Gevrek, “ Takımımızda sözleşmesi bitecek olan oyuncularımız var. Bunlardan bazıları ile görüşmeler gerçekleştireceğiz. Öncelikle bizim için önemli olan karakterli olan futbolcularımızla yola devam etmek istediğimiz. Oyuncumuz sezon içinde hatalar yapmış olabilir ancak karakter ortaya koyan oyuncularımız var. Oturup tekrardan görüşme yapacağız. Beklide ayrılmak isteyen oyuncularımızda olacak. Bunları da değerlendireceğiz. Teklif gelen oyuncularımızda var ve gelen teklifler eğer kulüp menfaatleri içerisindeyse bunu da değerlendiririz. Futbolda yenmekte var yenilmekte. Kümede düşmüş olabiliriz veya kümede kalmış olabilirsiniz ama karakterinizi sahaya yansıtmanız gerekir. Yani yüreğinizle oynamanız gerekir. Biz bu şekilde olan oyuncularımızla devam edeceğiz ve bu şekilde oyuncularla transfer görüşmesi yapacağız. Özellikle belirtmek istiyorum ki artık eskisi gibi ücretler veremeyiz. Sadece biz değil diğer tüm kulüplerde artık eskisi gibi oyunculara paralar veremez. Bizde tabiî ki yüksek ücretler verme durumunda değiliz. Sözleşmesi sona eren ve teklif gelen oyuncularımızı değerlendirip buna göre karar vereceğiz” şeklinde konuştu.

Kulübün borcu ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Gevrek, “ Kulübün borcu ile ilgili Mali kongrede hepsinin hesabını vereceğiz. Kamuoyunda herkes bir rakam söylüyor. Şuan zaten bağımsız denetçiler hesaplarımızı kontrol ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu transfer döneminin başladığı gün olan 4 Ağustos’ta harcama limitlerini açıklayacak. Bizlerde Mali Kongremizde hepsinin hesabını vereceğiz. Net bir şey söylemek şuan için söylemek doğru değil. Ama şunu söyleyebilirim borcumuz öyle düşük bir borç olmayacak. Sadece 20 Milyon TL gibi bir rakam dolar kurundan dolayı fark etti. Bunun bizler önüne geçemiyoruz. Uzun süre maç kazanamamışız. Sonuçta maç kazanınca parada kazanıyoruz. Son dönem içerisinde yüksek primler ödemek zorunda kaldık. Yani bunların hepsinin hesabını Mali Kongrede vereceğiz. Neden borç olduğunu nasıl olduğunu hepsini açıklayacağız. Maalesef farklı farklı iftiralar, yalanlar oldu. Biz tek tek hepsini açıklayacağız.”dedi.

Alt yapı ile ilgili yeni bir yapılanmanın sinyallerini veren Başkan Adil Gevrek, “Bu saatten sonra her şeyi gözden geçireceğiz. Asla duygusallığa yer yok. Artık yaptığımız hatalardan dersimizi aldık. Duygusal davranmadan profesyonel şekilde yolumuza devam edeceğiz”

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, Yönetim Kurulu ile ilgili değişikliği önümüzdeki günlerde değerlendirip ona göre karar vereceklerini belirtti. Başkan Gevrek, Yeni Malatyaspor Kulübü olarak her anlamda Sportif olarak, yönetimsel olarak ve takım olarak artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ve bu süreçten dersler çıkardıklarını söyledi.

Teknik Direktör Hikmet Karaman ile önümüzdeki sezon devam edip etmeyeceklerine dair sorulan soruya Başkan Adil Gevrek, Hikmet Karaman ile bir araya geldikten sonra sezonu değerlendirip neler yapılabileceğini konuştuktan sonra karar vereceklerini belirtti.

Kulüp Başkanlığı için Adayların olduğu sorusuna Başkan Adil Gevrek, yapılacak olan basın toplantısına bu konuya cevap vereceğini belirterek, herhangi bir kongre süreçlerinin olmadığını ve görevine devam ettiğini söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Malatya