Hekimhan’da Karla Mücadele Çalışmaları Başladı

Hekimhan’da Karla Mücadele Çalışmaları Başladı

06 Ocak 2016 500 views 0

Hekimhan İlçesindee 3 gün boyunca yaşanan soğuk ve kar yağışı sonucunda Beyazlara bürünen ilçede belediye ekipleri tarafından karla mücadele çalışması aralıksız sürüyor.

Çarşı merkezi ve ana caddede oluşan kar birikintileri, ekipler tarafından yapılan çalışmalar ile temizlendi. Kar yağışı ile birlikte yollarda ki kar birikintileri de iş makineleri ile temizlendi. Akşam saatlerinde başlayan kar temizliği sabah’da devam etti. Hekimhan Belediyesi olarak karla mücadele için hazır olduklarını belirten Belediye Başkan vekili Emin Kılıçaslan “İlçemize mevsimin ilk karının yağması ile birlikte belediye olarak karla mücadele çalışmalarımızda başladı. üç gün boyunca Akşam saatlerinde başlayıp gecede etkisini sürdüren kar yağışına karşın iş makinelerimiz sabaha kadar yol temizleme çalışması, temizlik ekiplerimiz ise kaldırım ve çarşı merkezinde kar temizliği yaptılar. Yaptığımız çalışma ile ilçemizde kar yağışı sebebiyle ortaya çıkabilecek herhangi bir sıkıntı yaşanmamıştır.

Pazartesi başlayan ve ara ara devam eden kar yağışı nedeniyle Hekimhan Belediyesi, ilçe merkezi ve yakınındaki 27 mahallenin yolunu açtık. 37 köy- mahallenin ise yolları kapalı. Çalışmalar aralıksız devam ediyor. Hala kapalı olan olan 37 mahalle yolunda ise çalışmalarımız devam etmektedir”dedi.

Gün içinde birçok mahallenin yolunu açan ekipler devam eden yağışlar nedeniyle vardiyalı olarak çalışmaların devam edileceği belirtildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ