Heyelandan Kapanan Yol Ulaşıma Açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Akçadağ ilçesine bağlı Sarıhacı mahallesinde asfalt çalışmaları, Enlik-Resuluşağı grup yolunda da heyelan temizliği yaptı.

02 Temmuz 2015 538 views 0

Ramazan ayında da çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren Büyükşehir Belediyesi Akçadağ ilçesine bağlı Sarıhacı mahallesinde sathi kaplama asfalt çalışmaları yaptı.3.5 kilometreuzunluğundaki mahalle yolu standartlara uygun hale getirildi.6 metregenişliğindeki yolda ilk olarak kısmi kaplama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, yolda dere yataklarına çeşitli çaplarda beton büzler yerleştirip, şarampoller de yaptı.

Akçadağ’ın Levent Vadisi sınırları içinde bulunan Doğanlar, Çayözü, Enlik, Resuluşağı Mahallelerinin grup yolu, yoğun yağan yağışların ardından heyelan sebebiyle ulaşıma kapanırken,  Büyükşehir Belediyesi ekipleri 2 kilometrelik alanda geceli-gündüzlü çalışmalar yaparak yolu ulaşıma açtı.Büyük kanyonların arasından gelen heyelan yolun 2 kilometrelik bölümünü kapatırken, sel sularının getirdiği toprak2 metreboyunda olduğu ifade edildi. Dere yataklarının da taşmasıyla balçık hale gelen yolda zorlu bir çalışma içerisine giren Büyükşehir Belediyesibölge halkını zor duruma düşürmeden yolu eski haline geri getirdi.

Grup yolunda bir daha heyelan yaşanmaması için proje çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki aylarda yolda proje çalışmaları yapacak.

Bölge halkı Malatya Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını takdir ettiklerini ifade ederek, “Kanyonların arasından gelen heyelan yolun 2 kilometrelik bölümünü kapadı. Yaşanan heyelanın ardından Büyükşehir Belediyesi yolda hızlı bir şekilde heyelan temizliği yaptı. Bizleri mağdur etmedi. Evlerimiz ve bahçelerimiz zarar görebilirdi. Yapılan temizlikle bu tehlikelerin önüne geçildi. Büyükşehir olmanın faydalarını görüyoruz. Büyükşehir Belediyesine ne kadar teşekkür etsek azdır” dediler.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ