Hidayet İlkokulu’nda Kermes

Hidayet İlkokulu’nda yönetici, öğretmen, veli, Okul-Aile Birliği ve öğrencilerin desteğiyle büyük bir kermes gerçekleştirildi.

13 Mayıs 2015 654 views 0

Hidayet İlkokulu Müdürlüğü, her yıl geleneksel hale getirdiği kermes faaliyetini bu yıl da devam ettirdi. Halk oyunlarının oynandığı, türkülerin söylendiği ve özellikle çocukların doyasıya eğlendiği kermese öğretmen, veli ve öğrencilerin dışında birçok davetli katıldı.

Tam bir şenlik havasında geçen Kermes’te okul yönetimi, öğretmenler, fedakar veliler ve öğrenciler aktif bir şekilde stantlarda çalıştılar. Hemen hemen bütün stantlar yoğun ilgi gördü. Gerek velilerin özveriyle hazırlayıp getirdiği, gerekse hazır temin edilen dondurma, köfte, pasta, kek, börek, gözleme, ayran çorbası, Türk kahvesi ve çay gibi içecek ve yiyecekler okula destek amacıyla satıldı.

Kermeste oldukça eğlendiğini söyleyen 4-G sınıfı öğrencisi Sümeyye Turhan, kermesin çok kalabalık olduğunu, müzik ve açılan stantlar sayesinde insanların hoşça vakit geçirdiklerini, kendisinin de bu anlamda kermesten büyük bir keyif aldığını belirtti.

Öğrenci velisi Meral Şimşek yaptığı açıklamada, kermeslerin ev kadınları için değişiklik olduğunu, evin rutin işlerinin dışında kadının diğer velilerle tanışabileceği, iletişim kurabileceği doğal bir ortamın oluştuğunu belirtti. Toplum içerisinde iletişim kurma, sosyalleşme ve insan ilişkilerinin gelişmesine olan katkısını düşünerek kermeslerin bu anlamda faydalı olduğunu belirten Şimşek, kermes sayesinde ayrıca okul bütçesine de katkı sağlandığını sözlerine ekledi.

Okul Müdürü Aydın Çağırman, yaptıkları kermesin yoğun ilgi gördüğünü, Okul-Aile Birliği, veli, öğretmen ve öğrencilerin kermesi sahiplendiğini ve stantlarda özveriyle çalıştıklarını belirtti. Düzenlenen bu kermesler sayesinde velilerin ve öğrencilerin tanışıp kaynaşma imkanı bulduklarını, çeşitli sorumluluklar verilen öğrencilerde görev ve iş yapma bilincinin geliştiğini ve okula maddi olarak katkı sağlandığını belirtti. Çağırman, bu güzel kermesten dolayı Okul-Aile Birliğine, öğretmenlerine, velilerine, öğrencilerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ