Kale’ye Bugüne Kadar Ne Yapmışlar?

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali Yalçın, seçime sayılı günler kala hız kesmeden seçim çalışmalarını sürdürüyor. Kale ilçesini ziyaret eden Yalçın, seçmenlerden destek istedi.

18 Mayıs 2015 496 views 0

Malatya’nın güzide ilçelerinden biri olan Kale’de halen yapılmamış köy yolları, su  gitmeyen köyleri olduğu ve belediye binasının dahi olmadığı için yakınan Kaleliler, bağımsız aday Yalçın’ın aracılığıyla seslerini duyurmaya çalıştılar.

 VATANDAŞ AYRIMCILIK DEĞİL, BİRLİK İSTİYOR

Yalçın’ın karşılaştığı vatandaş, ‘’Ben çiftçiydim, 30 tane büyükbaş hayvanım vardı. Yem fiyatları, gider fiyatları, köylünün mazotu, her şeyi yüksek, köylünün can damarını kestiler, bitirdiler. Çiftçi olarak bittik, mazotu 4,5 liraya alıyoruz. Arazim tarlam olduğu halde gelir gideri kurtarmıyor, ben de hayvanlarımı sattım, gittim” Siyaseti ve siyasetçileri sevmesine rağmen artık vekillere güveninin azaldığını, seçim kelimesini duyduğunda tüylerinin diken diken olduğunu ifade eden vatandaş, “Siyaset böyle olmaz. Ben istiyorum ki bu vatanım, milletim, ülkem için güzel bir iş yapılacaksa herkes önerisini koysun, güzel şeyler yapılsın. Benim dediğim olur, demekle olmaz. İktidar diğer partileri de vekilleri de dinlemeli, uygun olan ne ise onda beraber olsun ki dünya devletlerine karşı bu ülkeyi ayağa kaldıralım’’ Çiftçilerin yaşadığı mağduriyetleri dile getiren vatandaşın bütün siyasetçilere örnek olması gereken konuşmasını dinleyen Yalçın, halk olarak tepkimizi sandığa gidip, tavrımızı oylarımıza yansıtarak göstermemiz gerektiğini söyledi.

ESNAF, ‘’KALE’YE BİR ÇİVİ BİLE ÇAKMADILAR’’

Kalelilerin en büyük tepkileri, ne doğru dürüst yolları ne de bütün ihtiyaçlarına hitap eden bir merkezin olmamasıydı. Vatandaş, ‘’Belediye başkanı, vekiller gelip yol yaptık diyorlar, hangi köyümüz de yol var? Bir çivi çaktıkları yoktur. Gidip söyleyince tamam olacak diyorlar, ortada kimse yok, ta ki seçime kadar. Kale, dört mevsimin yaşandığı en güzel ilçelerden biri ama merkezi yok, belediye binası yok. Seçmen artık başkalarına şans vermeli’’

YALÇIN, “HİZMETLER, ADİL OLARAK YAPILMALI”

 Kaleli esnaf ve vatandaşları can kulağıyla dinleyen Yalçın, ‘’Bir yerde eğer yerel yönetimler, en ücra köşeye kadar hizmeti adil götürmüyorsa itiraz edeceksiniz. Bunların kendisine gelmeleri için oy kaybı yaşamaları lazım’’ dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ