Karayolları harcamaları 6 milyar 498 milyon TL’ye ulaştı

Malatya Valisi Aydın Baruş,AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık,Bülent Tüfenkçi,Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı ,AK Parti İl Başkanı İhsan Koca,ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile video konferans toplantısı gerçekleştirdi.

28 Nisan 2020 246 views 0
Malatya Valisi Aydın Baruş,AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık,Bülent Tüfenkçi,Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı ,AK Parti İl Başkanı İhsan Koca,ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile video konferans toplantısı gerçekleştirdi.
Malatya Koordinasyon Toplantısında Çevre yolu,Hızlı Tren projesi,Hava limanının yenilenmesi,Uçak seferlerinin artırılması ile yapılacak yeni projelerin ve yatırımların görüşüldüğü toplantı sonrası Malatya Vekilleri  toplantının çok verimli geçtiğini belirtiler.
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “İlimize karayolları çalışmaları için 1993-2002 yılları arasında 325 milyon TL harcama yapılırken, 2003-2020 yılları arasında bu tutar yüzde bin 999 artışla 6 milyar 498 milyon TL’ye ulaşmıştır. Malatya’mızda bugün itibari ile devam eden projelerin toplam tutarı 2,7 milyar TL olup, bu projeler için şimdiye kadar yapılan toplam harcama tutarı 1,2 milyar TL’dir” dedi.
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekilleri MKYK Üyesi Bülent Tüfenkçi,Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca’nın katılımıyla göreve yeni başlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile video konferans sistemiyle bir toplantı gerçekleştirildi.
Milletvekili Çalık, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile video konferans sistemiyle gerçekleştirilen toplantıda Malatya’ya yapılan ve yapımı devam eden yatırımların değerlendirildiğini ifade etti.
AK Parti iktidarında halktan yana olan her şeyin ilkini AK Parti yaptığını dile getiren Çalık, Malatya’ya ve ülkeye hizmet etmeye, yeni yatırımlar getirmeye devam edeceklerini ifade etti.
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da 2002 yılına kadar toplam 36 kilometre bölünmüş yolun olduğunu, 2003-2020 yılları arası binde bin 81 artışla bölünmüş yolun 389 kilometreye çıkarıldığını kaydetti.
AK Parti iktidarları döneminde Türkiye’nin her alanda geliştiğini, değiştiğini ve büyüdüğünü ifade eden Çalık, Malatya’daki bin 166 kilometre uzunluğundaki yol ağının yüzde 36’sının bölünmüş yollardan oluştuğunu belirtti.
Milletvekili Çalık, 2002’den buyana Malatya’ya önemli hizmetlerin yapıldığını kaydederek, şunları söyledi: “Malatya’mıza 2 adet tek tüp, 9 adet çift tüp tünel olmak üzere 12 bin 715 kilometre uzunluğunda 11 tünel kazandırıldı. İlimize karayolları çalışmaları için 1993-2002 yılları arasında 325 milyon TL harcama yapılırken, 2003-2020 yılları arasında bu tutar yüzde bin 999 artışla 6 milyar 498 milyon TL’ye ulaşmıştır. Malatya’mızda bugün itibari ile devam eden projelerimizin sayısı bazında 8 adettir. Bu projelerin toplam tutarı 2,7 milyar TL olup, bu projeler için şimdiye kadar yapılan toplam harcama tutarı 1,2 milyar TL’dir.”
53,5 kilometre uzunluğundaki kuzey çevreyolunun proje bedelinin 493 milyon TL olduğunu ifade eden Çalık, “53,5 kilometre BY-BSK olarak projelendirilen yolun güzergahı üzerinde 25 adet köprü bulunuyor. Anayolda yaklaşık 8 kilometre bağlantı yolunda 5 kilometre terasman seviyesinde tamamlanırken, köprülerde ise çalışmalara devam edilmektedir. Bu kesimde 7 adet altgeçit, 1 adet köprülü kavşak kiriş seviyesinde tamamlanmıştır” bilgisini verdi.
Bülent Tüfenkçi,”Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu başkanlığında Malatya Valimiz, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, AK Parti İl Başkanımızla video konferans ile toplantı gerçekleştirdik. Son derece verimli geçen toplantı için Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.”
Öznur Çalık,”Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu, Malatya Valimiz, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, AK Parti İl Başkanımız ile birlikte video konferans toplantısı gerçekleştirdik.
İlimize yaptığımız ve yapacağımız yatırımların değerlendirildiği toplantı için Bakanımıza teşekkür ediyorum.”
Ahmet Çakır,”Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn Adil Karaismailoğlu Başkanlığında; Valimiz, Vekillerimiz, B.Belediye ve İl Başkanımızın katılımıyla gerçekleşen Malatya Koordinasyon Toplantımızda; çevre yolu, hızlı tren ve havalimanı başta olmak üzere şehrimiz için önemli bir çok konuyu konuştuk.”
Hakan Kahtalı,”Video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen, #Malatya koordinasyon toplantımızda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’ya başta Kuzey Çevre Yolu, Havaalanı Terminal Binası,uçak sefer sayılarının artırılması ve saatlerinin düzenlenmesi ile ilgili sorunlarımızı ilettik.‬”
Selahattin Gürkan,”Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu başkanlığında Malatya Valimiz, Milletvekillerimiz, AK Parti İl Başkanımızla video konferans ile toplantı gerçekleştirdik.
İlimize yapılacak yatırımlar ve projeleri görüştüğümüz toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.