Keskin: Malatya Siyasette Önemli Bir Güç Elde Etti

Keskin: Malatya Siyasette Önemli Bir Güç Elde Etti

25 Mayıs 2016 464 views 0

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci’nin yeniden Gümrük ve Ticaret Bakanlığına getirilmesi ve Öznur Çalık’ın ise AK Parti Genel Başkanı olmasının Malatya için önemli bir siyasi kazanım olduğunu söyledi.

Keskin, Ahilik töreni esnasında yaptığı konuşmasında, “Türkiye’nin her yerinden esnaf ve sanatkarlarımız aradılar, bugün telefonlarımız susmadı, hem Malatya’yı tebrik ettiler, hem de sayın bakanımızı tebrik ettiler. Sayın bakanımızın başarılı olması için Cenab-i Allah’tan başarılar diliyorum. Malatya’mıza bakanlık yakışır. En büyük teşekkürü de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapıyorum. Malatya’nın özlemi olan, Malatya’nın beklediği bir bakanlıktı. Sayın cumhurbaşkanımıza Malatya ziyaretinde ifade etmiştim, ‘Sayın Cumhurbaşkanım;  Sevinci kursağımızda bırakmayınız, Malatya’da bir değim vardır, doğru dürüst tadını alamadık, sayın bakanımız size emanet.’ diye. Ama hamdolsun, bakanımız yeniden atandı. Esnaf ve sanatkarın derdini, sorunlarını, sıkıntılarını bilen bir bakanımız var, içimizden çıkan bir bakanımız var.” dedi.

Milletvekili Öznur Çalık’ın da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak atanmasını da tebrik eden Keskin, “Milletvekilimiz Sayın Öznur Çalık’ın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak atanması da bizleri sevindirmiştir. Milletvekilimiz Çalık’a yeni görevinde başarılar diliyoruz. Başarılı olması için esnaf camiası olarak üzerimize düşen desteği vereceğiz” dedi.

  Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a teşekkür eden Keskin, “Malatya yıllar sonra siyasette önemli kazanımlar elde etti. Malatya’nın iktidar partisinde bir bakan ve bir genel başkan yardımcısı olarak temsil edilmesi, Malatya için bir kazanımdır.  Bu tablo Malatya’nın ve Malatyalıların eseridir. Esnaf camiası olarak hem sayın bakanımıza ve hem de sayın genel başkan yardımcımıza her türlü desteği sonuna kadar vereceğiz.  Onların başarısı bir anlamda Malatya’nın ve Malatyalıların başarısı olacaktır.” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya