Malatya’nın 4 Çınarı

Battalgazi Belediyesi tarafından Malatya’nın kültürel, tarihsel geçmişini bugünlere taşıyan araştırmacı yazarlara plaket verildi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’nın değerlerini tanıtmak gerektiğini söyledi.

30 Mayıs 2015 630 views 0

Malatya Battalgazi Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törene, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve davetliler katıldı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’daki 4 çınar için düzenlenen törenin önemli bir etkinlik olduğunu belirterek, ” Malatya önemli bir merkez Malatya’yı biz tarif ederken Anadoluyu Anayurt yapan destan şehiri diyoruz ve anadoluyu ana yurt yapan derkendebunun içi boş söz sloganik bir ifade de değildir neticede hakikaten 1071 den 400 yıla yakın önce anadolunun fetih süreci hem kahramanlık destanları yaratan Alplerle hemde alperenlerle Malatya ve Battalgazi sancağında başlamıştır. Dolayısıyla burada yetişen değerlerin kıymetini bilmek takdir etmek topluma anlatmak gelecek kuşaklara ve nesillere bu değerlerimizi öğretmek gibi bir sorumluluğumuz ve mecburiyetimiz var nefesimizdir bizler tabi belediye olarak sadece hizmet belediyeciliği anlayışı içerisinde bir belediyecilik hizmetlerimizi yürütmüyoruz kültürel belediyeciliğimiz de aynı hizmet belediyeciliğiz gibi olamazsa olmazımızdır sosyal belediyecilikte aynı hizmet belediyecilik gibi olmazsa olmazımızdır aksine bunlar çok önemlidir”dedi.

MALATYA’NIN 4 ÇINARI

Törende “Malatya’nın 4 Çınarı” adı altında Celal Yalvaç, Mehmet Ali Cengiz, Mehmet Gülseren ve Hasan Basri Tuncel’e Malatya’ya sundukları hizmetleri anısına teşekkür plaketleri verildi.Rahatsızlığı nedeniyle törene katılamayan Araştırmacı-Yazar Celal Yalvaç’ın plaketini torunu olan Yeni Malatya Gazetesi Yazıişleri Müdürü Levent Barış aldı.Etkinlik, Malatyalı yazar ve araştırmacıların katılımı ile sohbet ve şiirlerin okunması ile devam etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya