Malatya’nın Gelişmesi İçin Gayret Gösteriyoruz

Malatya’nın Gelişmesi İçin Gayret Gösteriyoruz

06 Mayıs 2016 386 views 0

TUİK Başkanı Mehmet Aktaş’ı kabul eden Başkan Çakır:

MALATYA’NIN GELİŞMESİ İÇİN GAYRET GÖSTERİYORUZ

Bölge Müdürleri ve Üst Yönetim Koordinasyon Toplantısı için Malatya’ya gelen Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Başkanı Mehmet Aktaş, beraberinde Başkan Yardımcıları ve Malatya Bölge Müdürü ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

5 Mayıs Perşembe günü gerçekleşen ziyaret sırasında Malatya’da olmaktan mutlu olduğunu belirten TUİK Başkanı Aktaş, ev sahipliğinden dolayı Başkan Çakır’a teşekkür etti. Aktaş, “Türkiye İstatistik Kurumu olarak kurum içi koordinasyonu teminen yılda iki kere yaptığımız Bölge Müdürleri ve Üst Yönetim Koordinasyon Toplantısını bu yıl Malatya gibi seçkin bir ilimizde yapıyoruz. Ev sahipliği için Malatya erkânına ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Burada bulunmaktan mutluyuz ve şeref duyuyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Malatya’da daha çok etkinlik yapılmasını arzu ettiklerini belirterek, Malatya’nın bölgede daha da büyümesinin en büyük hedefleri olduğunu söyledi. Malatya’nın Büyükşehir statüsünden sonra bu hedefine bir adım daha yaklaştığını belirten Başkan Çakır, “Malatya son yıllarda genel manada baktığımızda hem şehirleşme hem de ekonomik anlamda hızla gelişen ve kalkınan bir il. Kayısımız var ama orta ölçekli sanayimiz de hızla gelişmekte. Malatya’nın gelişmesi için bizler de gayret gösteriyoruz.

Sizlerin Malatya’mızda bir bölge toplantısı yapması da bizleri son derece memnun ediyor” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyaret sırasında TUİK Başkanı Mehmet Aktaş’a kuru kayısı ile kayısı kristali hediye etti.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ