MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE MALATYALI O İSİM ATANDI

11 Eylül 2020 721 views 0

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapan Battal Kanbay atandı.

2014 yılında Muş Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan ve daha sonrasında vekaleten Malatya İl Milli Eğitim Müdürü olarak Malatya’ya ataması sonrasında 2014 yılında Malatya’da İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Ali Tatlı, görevden alınarak yerine Sultangazi Şube Müdürü olarak görev yapan Malatyalı Battal Kanbay’ın ataması gerçekleştirildi. Herhangi bir atama dönemi olmamasına rağmen yapılan bu atama şaşkınlık yarattı. Özellikle göreve geldiği günden itibaren eğitim camiasında büyük eleştirilere neden olan ve Malatya’da eğitim alanında herhangi bir ilerleme kaydedilmeyen Ali Tatlı dönemi bu atama ile birlikte sona ermiş oldu.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü olarak ataması yapılan Battal Kanbay’ın önümüzdeki hafta içi memleketi Malatya’ya gelerek görevi devralması bekleniyor. Malatya Pütürgeli olan Battal Kanbay, Sultangazi Şube Müdürlüğü, Edirne İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. Yapılan bu atama ile Malatyalı bir bürokratın uzun süre sonrasında önemli bir göreve gelmesi ise Malatya’da sevinçle karşılandı. Yeni Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın görev yaptığı yerlerde çalışkanlığı ile ön planda olduğu öğrenildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.