Moloz Yığınları Atık Merkezine Taşınıyor

Moloz Yığınları Atık Merkezine Taşınıyor

06 Ocak 2016 466 views 0

ATIK MERKEZİ HARİCİNDE DÖKÜM YAPANLARA AĞIR CEZALAR UYGULANIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi şehrin muhtelif yerlerine dökülen moloz yığınları ile ilgili denetimleri yoğunlaştırdı.

Çevre ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için kent genelinde gelişi güzel dökülen moloz yığınlarını kaldırmaya başlayan Büyükşehir Belediyesi, ilk olarak Yeşiltepe bölgesinde geçmekte olan Kuzey Kuşak yolu üzerine bırakılan moloz yığınlarını kaldırıyor.

Sağlıksız ortamın yanı sıra çevre ve görüntü kirliliğine sebep olan atıkların düzenli depolanması için Yeşiltepe Şehir Mezarlığı yanına atık merkezi kuran Büyükşehir Belediyesi yıl boyunca sıkı denetimler yaparken, yeni yıl ile birlikte denetimlerini daha da sıklaştırdı.

Büyükşehir Belediyesi, döküm yapan firma, şahıs ve araçlara ağır para cezaları veriyor. Kaçak dökümün önlenebilmesi için hafriyat işi yapan firmaların araçlarına GPRS takma zorunluluğu gibi birçok konuda çıkan kanunları sahada uygulayan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan da bu konuda destek bekliyor.

Kaçak ve yasak bölgelere döküm yapan araçların görüldüğü takdirde Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezini (444 51 44) aramaları çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçecek.

Çakır: İnsan sağlığını korumak en temel görevimiz

Moloz ve istenmeyen atıkların kent genelinde insan sağlığını tehdit ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, atıkların başta sivrisinek, sinek, üvez ve zararlı bakterilerin üreme merkezi olduğunu söyledi.

Atıklar için Yeşiltepe de bir merkezin kurulduğunu ifade eden Başkan Çakır, “İnsan sağlığını korumak bizim en temel görevimiz. İnsan sağlığını ve çevreyi tehdit eden bu yığınları şuan kaldırıyoruz. İlk çalışmamıza Kuzey Kuşak yolunda başladık. Buradaki atıkları atık merkezine taşıyarak, düzenli depolanmasını sağlıyoruz. Bu çalışmalarımızı kent geneline yayacağız. Vatandaşlarımızdan ricamız bu kaçak dökümleri bize bildirmeleridir” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya