MTÜ’den “Covıd-19 Sürecinde Kuru Kayısı ve Tarım Sektörü” konulu E-Panel

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) tarafından, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyelerinin online olarak düzenlene çalıştay ile ortaya çıkan ve bir süre önce açıklanan “Kayısıda Çiçek Monilyası Raporunun” ardından yine online olarak  “Covıd-19 Salgın Sürecinde Malatya’da Kuru Kayısı ve Tarım Sektörü” konulu E-Panel düzenleniyor.

11 Mayıs 2020 251 views 0

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) tarafından, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyelerinin online olarak düzenlene çalıştay ile ortaya çıkan ve bir süre önce açıklanan “Kayısıda Çiçek Monilyası Raporunun” ardından yine online olarak  “Covıd-19 Salgın Sürecinde Malatya’da Kuru Kayısı ve Tarım Sektörü” konulu E-Panel düzenleniyor.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi tarafından düzenlenen ve üniversitenin Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’mizin  (MTÜ-UZEM) sistemi üzerinden yapılacak olan “Covıd-19 Salgın Sürecinde Malatya’da Kuru Kayısı ve Tarım Sektörü” konulu E-Panel 12 Mayıs 2020 Salı günü saat   Saat 14:00’de başlayacak. E-Panel aynı zamanda üniversitenin kurumsal Youtube sayfasında  (https://www.youtube.com/channel/UC1vdFuS3OMIn5jwOIUyAdKQ) ve Instagram sayfasında (@malatyaturgutozaledu) canlı olarak kamuoyu ile paylaşılacak.

-BİR AY İÇİNDE KAYISI İLE İLGİLİ İKİNCİ ONLİNE ÇALIŞMA

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, “Malatya Turgut Özal Üniversitesi Covid_19 salgını sürecinde eğitim ve akademik faaliyetleri ile topluma karşı sorumluluklarını kesintiye uğratmamıştır. Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’mizin  (MTÜ-UZEM) üzerinden uzaktan eğitim faaliyetlerinin yanında, Covid_19 sürecinde çalıştay, konferans ve panellerde gerçekleştirerek akademik çalışmalarımız devam etmiştir. Kısa bir süre önce Ziraat Fakültemizin değerli Öğretim Üyeleri ile online çalıştay yapmış ve  “Kayısıda Çiçek Monilyası Raporunu” kamuoyunu sunmuştuk. Bu kez  üniversitemizin MTÜ-UZEM sistemi üzerinden E-Panel yaparak Covıd-19 salgın sürecinde Malatya’da kuru kayısı ve tarım sektörünü konunun tarafları ile masaya yatıracağız. Hem sanayici, hem tüccar, hem çiftçi ve üretici, hem resmi kurum yöneticileri ve hemde konunun  akademik boyutları tartışılacaktır. Sonuç raporu ilgili kurumlara gönderilecektir. Bu süreçte  online toplantılar  ile kayısı üreticilerinin sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyu önünde tartışan Ziraat Fakültemizin değerli öğretim üyelerini tebrik ediyorum. Bu çalışmalarımız her alanda devam edecektir” diye konuştu.

-E-PANELE KATILACAK PANELİSTLER

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Yıldırım’ın moderatörlüğünde yapılacak E-Panele konuşmacı olarak katılacak panelistler ve konu başlıkları şu şekilde:

-Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut , “Salgın, Gıda ve Bağışıklık Üçgeninde Kayısının Rolü)

-Tarım ve Orman Bakanlığı  Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir  (Covid-19 Sürecinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Tarımsal Üretime Yönelik Tedbirleri)

– Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu (Covid-19 Salgın Döneminde Malatya’da Tarıma Dayalı Sanayinin Durumu)

– Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan (Salgın Döneminde Borsanın Pozisyonu ve Kuru Kayısı Ticaretine Yönelik Beklentiler)

– Malatya Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit (Salgın Sürecinde Malatya’da Tarım ve Gıda Sektörüne Yönelik Kamusal Uygulamalar )

– MTÜ Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Gündüz (Covid-19 Sürecinde Tarım ve Kuru Kayısı Ekonomisi Üzerine Değerlendirmeler)

– TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve  Malatya Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılınç (Çiftçi Gözüyle Kayısı Tarımına Yönelik Beklentiler

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.