OKULLAR 1 HAFTALIK ARA TATİL DÖNEMİNE GİRİYOR.

14 Kasım 2019 152 views 0

2019 – 2020 eğitim öğretim dönemi içinde uygulanacak ilk ara tatil 16 Kasım tatile girecek olan okullar ,25 Kasım pazartesi günü ders başı olacak.  Tüm öğrenciler dokuz gün tatil yapacak. Ardından Yeni tatil sistemiyle birlikte öğrenciler yılda 4 kez tatil yapacak.

ARA TATİLDE KARNE OLACAK MI?
Milli Eğitim Bakanlığı yılda 2 kez uygulayacağı Ara Tatilde karne dağıtmayacak. Öğrenciler ve aileler dilerse E Okul Giriş sayfası üzerinden 1.dönem sınav sonuçlarını sorgulayabilecek. MEB resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ara tatilde okulların kapıları doğaya, spora, kültüre ve sanata açılacak. Öğrencilerin, dokuz günlük tatilde hem dinlenmeleri hem öğrenmeleri hem de keyifli vakit geçirmeleri için etkinlik programı hazırlandı.

15 TATİL NE ZAMAN?
Birinci dönem 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. Sömestre tatili hafta sonlarıyla birlikte 16 gün olacak ve ikinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak. İkinci ara tatil 6-10 Nisan 2020 arasında verilecek.

13 Nisan 2020’de başlayacak ikinci dönem, 19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline geçilecek.

16-24 Kasım tarihleri arasında başlayacak olan ilk yarı yıl tatili ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, bu tatilde önceki tatilde olduğu gibi ödev verilmeyeceğini söyleyerek, Velilere ödev verdi. Çocuklarınızla zaman geçirin, onlarla gezin ve birlikte kitap okuyun diye velilere seslenen Tatlı konuyla ilgili yaptığı açıklamada da şunları söyledi. “ Milli Eğitim Bakanlığının daha önce süregelen yılda sadece 1 defa ara tatil kararı tatil 15 tatil dediğimiz yarıyıl tatiline ilave olarak bu yılın yani  2019-2020 eğitim öğretim yılında Kasım ve Nisan aylarında olmak üzere iki ara tatil eklendi. Bu tatil daha çok çocuklar için bir ara tatil oldu. Çocukların biraz dinlenmeleri biraz ara vermeleri ve biraz nefes almaları için uygulanan bir sistem uygulandı.Çocuklara yönelik bütün gezi alanları ise 1 hafta boyunca ücretsiz olacak. Gezilecek yerler içinde, Spor Tesisleri başta olmak üzere, Hayvanat bahçeleri, müzeler, kütüphaneler, üniversiteler gibi yerler bulunuyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.