Şener Eroğlu Akademi Meslek Edindirme Kursunda hedefler büyük…

29 Eylül 2019 193 views 0

Malatya Valiliği desteği ile Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açılan Şener Eroğlu Akademi Meslek Edindirme Kursu’na her geçen gün ilgi artıyor ve özellikle Kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.

Kursa katılan Malatyalı Yıldız Karabulut, katıldığı mesleki eğitim kursunda kuaförlük mesleğini öğreniyor. “İnanırsanız başaramayacağınız hiçbir şey yok” diyen genç girişimcinin hayali ise kurs sonunda kendisine ait erkek berberi açmak.

Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açılan Şener Eroğlu Akademi Meslek Edindirme Kursu’na katılan Yıldız Karabulut, yaklaşık 6 aylık kursun sonunda usta bir kuaför olmayı hedefliyor. 5’i bayan 13 kursiyerin katıldığı kursta her gün uzman eğitmenlerden mesleğin püf noktalarını öğrenen Karabulut, “İnanırsanız başaramayacağınız hiçbir şey yok” düşüncesi ile hedefine adım adım ilerliyor. Kadın girişimcilere fırsat verilmesi halinde yapamayacakları hiçbir şey olmadığını söyleyen Karabulut, özellikle ustura ile sinek kaydı traş yaparak şimdiden tüm hünerini sergiliyor. “Meslekte başarılı olmak için önce kendinize güvenin” diyen Karabulut, “Ocak ayında kurs bittikten sonra hepimiz bir iş yeri açmayı hedefliyoruz. Ben de bir erkek berberi açmayı düşünüyorum. Doğuda şu an böyle bir iş yeri yok” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.